cheap jerseys Bycie singlem – wady i zalety | Portale Randkowe 2019! BycWeDwoje.PL

Bycie singlem – wady i zalety

„Single Ladies” – tytuł jednej z popularniejszych piosenek Beyonce. Utożsamiają się z nią miliony Polek! Ponad 40 proc. mieszkanek naszego kraju to singielki. Mało tego! Według doniesień GUS będzie ich przybywać! Moda, wybór, a może konieczność?! Czas się temu przyjrzeć. Sprawdzić o co w tym wszystkim chodzi! Zapraszam!

Singiel

Co tak właściwie oznacza słowo „singiel”? Jaka jest jego etymologia? Popularna Encyklopedia Naukowa PWN podaje: człowiek samotny, mieszkający w pojedynkę. Zgadzasz się z tą definicją? Bo ja nie do końca. Ta, zaproponowana przez Wikipedię jest mi zdecydowanie bliższa:

 

osoba żyjącą w pojedynkę z własnego świadomego wyboru lub z przyczyn losowych.

Tak to wyglądami oczami nauki, a co na to życie? Słowo „singiel” nie ma takiego wydźwięku jak stara panna czy kawaler. Wręcz przeciwnie! Jest utożsamiane z nowoczesnością, niezależnością, światem wielkich pieniędzy. W świecie show-biznesu nie brakuje samotnych celebrytów, co więcej doczekali się oni własnego święta – 15 lutego, tuż po Walentynkach. Wtedy obchodzimy Dzień Singla. Pytanie: czy to dobrze promować samotność? W kontekście społecznym – nie bardzo. Samotność może doprowadzić do wyginięcia gatunku!

Co jest fajnego w byciu singlem?

Nie udawaj, że tego nie wiesz. Lista zalet jest naprawdę długa!

 • Brak ograniczeń – robisz co chcesz i kiedy chcesz. Nikt nie truje Ci nad uchem
 • Grubszy portfel – mniej wydatków.
 • Seks bez zobowiązań – widzisz tę kobietę przy barze? Wpadła Ci w oko? Zaproś ją do siebie.
 • Więcej miejsca – kobiety są mistrzyniami w zagracaniu mieszkania. Osiemnasta para jeansów, dwudziesta piąta para szpilek.
 • Brak obowiązków – nikt nie stoi Ci nad głową, nie mówi, że powinieneś wynieść śmieci czy opróżnić zmywarkę. Sam jesteś sobie sterem, żeglarzem, okrętem.
 • Więcej czasu – w końcu możesz oddać się swoim pasjom – wrócić do sportów wodnych, czyt. browara.
 • Koniec walki o telewizor – piłka nożna 24 h/7.
 • Swoboda – chcesz jechać na weekend w góry? Pakujesz plecak i już Cię nie ma.

Polski singiel – kim jest, jak wygląda?

Hipster z brodą, korzystająca z życia karierowiczka – tak w oczach mediów wygląda polski singiel. Osoba, której w głowie tylko przygoda, dobra zabawa czy wygodnictwo. Randkuje, filtruje, podróżuje, chodzi na imprezy, a jednocześnie dba o samorozwój. Kurs angielskiego, hiszpańskiego. Zła wiadomość jest taka, że obraz kreowany przez „czwartą władzę” ma niewiele wspólnego z tym co widać na załączonym obrazku.

W rzeczywistości wielu singli szlocha w poduszkę, zastanawiając się nad tym, jak wyjść z tego stanu – 70 proc. z nich widzi siebie w związku. Takie deklaracje padają z ust ludzi młodych – 25-35 rok życia. Wynika z tego, że „singielstwo” nie jest stanem bardziej pożądanym niż małżeństwo. Dlaczego? Życie szybko weryfikuje pewne fakty. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym orientuje się, że jest zupełnie sam. Nie chodzi tutaj o status „singla”, a coś zupełnie innego. Zaczynamy dostrzegać, że wszyscy nasi znajomi są zajęci – wówczas gdy Ty oddawałeś się zabawie, oni zakładali rodziny. Twoja dwudziestoczterogodzinna dyspozycyjność przestała ich interesować. Mają swoje zajętości. Przytłoczony dorosłością siadasz w fotelu i pytasz: Stary, jakie masz plany na wieczór? Żadne – nie masz z kim wyjść, nie masz do kogo napisać.

Dlaczego jesteś singlem?

Ci, którzy żyją w pojedynkę, twierdzą że znaleźli się w takiej sytuacji z wyboru. Pytani o jej przyczynę, odpowiadają: to w pełni świadoma decyzja. Tylko nielicznych stać na prawdę.

Bycie singlem – plusy i minusy

Samotność ma swoje plusy, to fakt – wolność, swoboda, niezależność. Aczkolwiek nikt nie przekona mnie do tego, że życie w pojedynkę jest lepsze od tego we dwoje. Dlaczego warto być w związku? Wyobraź sobie, że jest zimna. Za oknem hula wiatr, temperatura spadła mocno poniżej zera. Zostałeś odcięty od świata – nie ma prądu, Internetu, zamknięto wszystkie sklepy. Najlepsze możliwe wyjście z tej sytuacji, to? No dalej, nie wstydź się – przecież znasz odpowiedź. Druga osoba? Bingo! Siadacie oboje na kanapie, dyskutujecie, snujecie wspólną przyszłość. Miłość – najwspanialsze uczucia świata. Wyraz bezgranicznej akceptacji, zaufania. Zastanów się czy warto z niej rezygnować? Całonocne imprezy, morze alkoholu – kac: jedyne co Ci po nich zostanie.

Nie odkładaj na później miłości

Konsumpcjonizm totalnie nas pochłonął. Dzisiaj patrzymy na świat oczami Instagrama – bajkowe życie gwiazd. Piękne wnętrza, szybkie samochody, markowe ubrania, drogie gadżety – ktoś musi na to wszystko zarobić. Tyrasz od rana do nocy. Życie prywatne odkładasz „na potem”. Liczy się kariera. Tymczasem prawda jest taka, że żadne pieniądze nie są w stanie zastąpić miłości.

Dlaczego jestem singlem?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego jesteś singlem? Abstrahując od „świadomego wyboru”, przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Zła wiadomość jest taka, że zazwyczaj sami jesteśmy sobie winni. Kiedyś poprosiłem mojego najlepszego kumpla o stworzenie listy oczekiwań względem przyszłej partnerki. To, co zobaczyłem przerosło moje oczekiwania!

 • Dbałość o wygląd zewnętrzny
 • Troskliwość
 • Czułość
 • Opiekuńczość
 • Zaradność
 • Atrakcyjny wygląd – szczupła sylwetka
 • Pewność siebie
 • Bezdzietność
 • Dobra kondycja i zdrowie

Ideał pozbawiony wad – takie mamy wymagania.Spokojnie, to nie wszystko. Słaba komunikacja – kolejny problem. W swojej opinii jesteś otwarty, wyluzowany, a gdy przychodzi co do czego – brakuje Ci języka w gębie. Nie potrafisz zainteresować kobiety lub wręcz przeciwnie – jesteś zbyt nachlany! Życie w ciągłym niedoczasie – poprzeczkę stawiaj zawsze wysoko. Przypuszczam, że to powiedzenie jest Ci bardzo dobrze znane. Dzień upływa Ci pod znakiem pracy. Poniedziałek czy sobota? To bez znaczenia! Zasuwasz niczym mrówka, nic dziwnego że jesteś sam, bo niby gdzie miałbyś kogoś poznać. Korpo – jedyne możliwe rozwiązanie. Pytanie: czy jesteś nim zainteresowany? Wątpię! Miłość i praca w jednym miejscu – słaba perspektywa!

Jak znaleźć dziewczynę? Gdzie znaleźć miłość?

Cóż mogę napisać, łatwo nie będzie. Z Twoim trybem życia. Clubbing? Pierwszej młodości już nie jestem – tego typu miejsca nie bawią Cię tak, jak wcześniej. Spokojnie, nie jesteś skazany na samotność! Gdzie jak gdzie, ale tutaj nie brakuje samotnych kobiet. W dobie cyfryzacji możliwości są ogromne. Bez wychodzenia z domu można poznać kogoś atrakcyjnego. Szacuje się, że z serwisów randkowych korzysta co piąty mieszkaniec Polski pomiędzy 18 a 35 rokiem życia. Nie ma niczego złego w szukaniu miłości przez Internet zwłaszcza, gdy doskwiera nam samotność. Portale działają inaczej niż Facebook – tutaj mówimy wprost o swoich oczekiwaniach – wzrost, waga, kolor oczu czy włosów, wykształcenie a nawet status majątkowy! Co nas motywuje do szukania miłości w sieci? Największą zaletą jest anonimowość – łatwiej zagadać do kogoś w Internecie aniżeli w realnym świecie. Zresztą – w domowym zaciszu czujemy się o wiele swobodniej. Jesteśmy również o wiele śmielsi.

Bycie singlem podsumowanie

Bycie singlem jest w porządku dopóty, dopóki Ci to nie przeszkadza. Z perspektywy czasu, doświadczenia, mogę powiedzieć, że: together is better. Owszem, istnieje masa rzeczy, których można pozazdrościć singlowi – swoboda, niezależność. Sęk w tym, że w pewnym momencie życia dochodzimy do wniosku, że nie ma nic piękniejszego na świecie niż miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *