Porady

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?” – wobec tej książki trudno przejść obojętnie. Bestseller, który został przetłumaczony na 30 języków! Ba! Doczekał się teatralnej adaptacji! Myślisz, że opowiada o zadufanej w sobie snobce? To tylko pozory! W oczach  Sherry Argov – autorki powieści, to kobieta pewna siebie – świadoma swoich racji, asertywna, mająca swoje pasje, dążąca do celu – ale nie po trupach. 😉 Czy właśnie takiej partnerki potrzebują faceci? Sprawdźmy!

Zołza? Jestem na tak!

Okazuje się, że  Sherry Argov ma rację. Mężczyźni nie przepadają za „słodko-pierdzącymi” lalkami. Lubią kobiety pewne siebie, takie które nie pozwalają sobie wchodzić na głowę. Pamiętaj! Faceci to łowcy – chcą zdobywać. Nie warto podawać im się na tacy!

Chodzi o to, żeby gonić króliczka! 

Tak jak wspomniałam, faceci to łowcy – im dłużej trwa polowanie, tym lepiej smakuje zwycięstwo. Chyba nie muszę tłumaczyć, kto jest nagrodą – nikt inny jak Ty, moja droga. Pamiętaj! Zołzę nie tak łatwo złapać! Nie wystarczą komplementy czy miłe słówka!

Wyróżnij się z tłumu

No sama powiedz, czy kobieta ubrana w szarą garsonkę zwróci Twoją uwagę? Nie sądzę, a nawet jeśli – pomyślisz: koleżanko, nie masz w domu lustra? A co z facetami? Mężczyźni nawet jej nie zauważą! Nie chodzi oto, żebyś nosiła ultra krótkie miniówki czy niebotyczne wysokie szpilki, a na twarz nakładała tonę makijażu. Podkreśl swoją urodę – zadbaj o kobiecy strój. Delikatna sukienka w kwiaty? Żaden koleś nie przejdzie wobec niej obojętnie! Lepiej być barwną, niż nijaką!

Szanuj siebie

Szanuj się, bo inaczej inni nie będą ciebie szanować – przypuszczam, że każda z nas usłyszała w życiu to zdanie. Problem w tym, że nie potrafimy wcielić go w życie. Pozwól, że posłużę się przykładem. Piątek wieczór, umówiłaś się na randkę. Twierdzisz, że to ten jedyny na całe życie. Po prostu, ideał! Sobota – zero odzewu, niedziela? Podobnie! Łamiesz zasady, dzwonisz  pierwsza – nie wiem czy wiesz, ale właśnie w tej chwili straciłaś szansę na coś sensownego. Mężczyźni lubią i chcą zdobywać kobiety – zapamiętaj proszę to zdanie!

Limited edition

Mając do wyboru jabłka z marketu – lśniące, idealnie gładkie i niewielkie antonówki z babcinego sadu, po które z nich sięgniesz? Nie wiem jak Ty, ale ja nie ufam osobom miłym i uśmiechniętym – zawsze mającym dobry humor! To ściema! Każdemu z nas zdarza się gorszy dzień, nastrój. Pewnie zastanawiasz się dlaczego na początku tego akapitu wspomniałam o owocach. Otóż z nimi jest podobnie – te z pozoru perfekcyjne zazwyczaj są okropne w smaku! Nie staraj się być nikim innym, bądź sobą!

Uwolnij emocje

Zołza nie kryje się z emocjami – kiedy ma dobry humor, zaraża nim innych. Gorszy dzień? Nie ukrywa go pod maską uśmiechu. Mówi w prost, co jej leży na wątrobie – nie raniąc przy tym innych.

Zdrowy egoizm

Zołza myśli o innych, a przy tym pamięta również o sobie! Znajduje czas na realizację swoich pasji i celów. Jej przyszły partner nie ma powodów do obaw – nie będzie go ograniczać. Pozwoli spotkać się z kolegami, wyjść na piwo, a nawet wybrać się na samotny wyjazd. Związek to nie więzienie – zasada, która jest jej szczególnie bliska.

Siła jest kobietą

Zołza nie jest Zosią Samosią, a silną kobietą. Nie poprosi mężczyzny o odkręcenie słoika – mięśnie to nie wszystko. Zołza zna inne sposoby.

Bądź odważna

Zołza nie boi się poważnych rozmów – szczerze mówi o swoich potrzebach. To prawdziwa wojowniczka – niemożliwe? Tego słowa nie znajdziesz w jej słowniku!

Intryguj

Kobiety miłe i serdeczne są takie przewidywalne – trudno ich pożądać, wiedząc co za chwilę zrobią. A mężczyźni? Cóż – lubią fantazjować.

Jak zostać zołzą? 

Większość z nas zastanawia się nad tym, jak zostać zołzą – rozkochać w sobie mężczyznę i sprawić, żeby od nas nie odszedł. Szybko orientujemy się, że to niełatwe zadanie. Jak wiesz, idealna partnerka powinna być mądra, wyrozumiała, kochająca, odpowiedzialna, pewna siebie, a chwilami nieprzewidywalna. Sporo, jak na jedną osobę – nie sądzisz? Spokojnie! Specjaliści twierdzą, że ideałem może zostać każda z nas! Okazuje się, że sprawa wcale nie jest taka beznadziejna, jakby się mogło wydawać! Co najważniejsze, obędzie się bez wizyty w klinice medycyny estetycznej czy u psychologa.

  • Poznawaj świat, bądź gotowa na nowe doświadczenia. Zaakceptuj, to na co nie masz wpływu.
  • Doświadczaj – przestań się bać! Próbuj, szukaj, nie przejmuj się krytyką – ludzie zawsze będą gadać. Lepiej popełnić błąd, niż stać w miejscu!
  • Zaakceptuj siebie – nie: nie namawiam Cię do tego, abyś osiadła na laurach – wręcz przeciwnie. Chciałabym Cię zachęcić do tego, żebyś nad sobą pracowała. Pamiętaj! Rób to z głową! Nie zmieniaj rzeczy, na które nie masz wpływu.
  • Naucz się mówić „nie” – asertywność to bardzo ważna cecha, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym!
  • Śmiej się z siebie – niech facet zastanawia się, co Cię tak rozbawiło!
  • Żyj tak, jak chcesz – przestań się przejmować opinią innych – nikt za Ciebie życia nie przeżyje! Nie warto go marnować na zastanawianie!
  • Bądź dla siebie dobra – traktuj innych tak, jakbyś sama chciała być traktowana.
  • Doceniaj siebie – spójrz na swoje życie, zobacz ile udało Ci się osiągnąć! Jesteś naprawdę silną babką!

Kobieta, której brakuje pewności siebie, zazwyczaj skupia się na partnerze – zapomina o swoich potrzebach.  Rezygnuje z tego, co dla niej ważne, bo tak naprawdę nie wie, do czego dąży?! Nie zna swoich priorytetów. Ustępuje, ulega. Żyje w nieustannym lęku, a co jeśli on zorientuje się, że nie mam zbyt wiele do zaoferowania i odejdzie? Tak nie można! Musisz z tym skończyć! Wierzę w Ciebie! Mam nadzieję, że za jakiś czas staniesz przed lustrem i powiesz: jestem supr! Bądź najlepszą wersją siebie – wymagaj od siebie, choćby inni od Ciebie nie wymagali!

Comments