Co to jest folia stretch?

Co to jest folia stretch?

Pod każdym względem folia stretch jest taka sama jak folia termokurczliwa – tylko nie podgrzewasz jej, aby ją skurczyć. Owijanie wokół palet i produktów za pomocą owijarki jest rozciągane do około 200 do 300% swojej długości statycznej. Po nałożeniu stara się powrócić do swoich pierwotnych wymiarów, mocno chwytając produkty.

Istnieje kilka rodzajów folii stretch. Folia stretch rozdmuchiwana jest odporna na rozdarcie i przekłucie i nadaje się do stosowania w mroźniach i jest dostępna w sześciu grubościach i dwóch szerokościach – może być czarna lub przezroczysta.

Dostępna jest również folia stretch wylewana używana przez owijarki, która jest przezroczysta, odporna na rozdarcie i będzie przylegać do siebie oraz produkty zapewniające bezpieczne trzymanie. Przyklejając się tylko do siebie, zapobiega przemieszczaniu się produktów na paletach podczas transportu. Ta owijka paletowa jest bardzo popularna w przemyśle spożywczym.

Folia stretch odlewana

Folia stretch wylewana przykleja się do siebie i jest popularna w przemyśle spożywczym. Folia stretch Cast jest bardzo wszechstronna. Do owijania przesyłek o wadze poniżej 500 kg używaj standardowej folii 15 lub 17 mikronów. W przypadku przesyłek o wadze do 700 kg użyj mocniejszej folii 20 mikronów. Aby uzyskać dodatkową wytrzymałość i trudne warunki, użyj folii 30 mikronów, a do ukrycia zawartości palety użyj czarnej folii stretch cast.

Jak więc założyć folię stretch? Po pierwsze, zależy to od tego, ile palet lub przedmiotów należy zapakować! W przypadku ponad 15 palet dziennie użyj owijarki, aby przyspieszyć owijanie końca linii. W przeciwnym razie bardziej odpowiednie byłyby dozowniki folii stretch lub mini rolki folii stretch.

 

Leave a Reply