CZY MOŻNA UMIEŚCIĆ TARAS LUB PATIO NAD SYSTEMEM SZAMBA?

Czy można postawić patio na szambo?

To piękne lato. Nadchodzi jesień… chłodne poranki i wieczory, na zewnątrz ćwierkają ptaki…

Co może być lepszego niż filiżanka porannej kawy na patio? Albo siedzieć wieczorem przy ognisku na patio?

To patio, które chciałeś zbudować, ale jeszcze nie skończyłeś.

Gdzie dokładnie zamierzasz umieścić to patio?

Nie zapomnij o szambie!

To, że jest pod ziemią, nie oznacza, że ​​nie jest ważne! Jeśli teraz o tym nie pomyślisz, później może cię to dużo kosztować!

Czy mogę umieścić nowy taras lub taras na szambie?

Krótka odpowiedź brzmi: nie .

Aby legalnie zbudować patio lub taras w stanie Indiana, należy uzyskać pozwolenie w urzędzie gminy. Zazwyczaj poproszą cię o list z Departamentu Zdrowia (mają nadzór nad twoim szamba), z pozwoleniem na konkretną przestrzeń na twojej nieruchomości, na której chcesz zbudować swój taras.

Departament Zdrowia zazwyczaj poprosi Cię o przesłanie szkicu Twojej nieruchomości, pokazującego, gdzie znajduje się Twój  dom i inne konstrukcje, a także pokazując lokalizację studni i systemu septycznego.

Mogą porównać ten szkic ze swoimi zapisami w aktach i udzielić lub odmówić zgody na podstawie swoich ustaleń.

Kodeks stanu Indiana pozwala na umieszczenie patio bez fundamentu aż do krawędzi szamba . Pokład ze słupkami w ziemi lub patio z fundamentem lub dachem musi być umieszczony co najmniej 10 stóp od najbliższej krawędzi szamba .

Podczas gdy różne hrabstwa mogą nieco inaczej interpretować kodeks, kodeks stanu Indiana ma dobre uzasadnienie za swoim orzeczeniem.

Jeśli nieumyślnie zbudujesz taras lub patio na szczycie systemu szamba , pytasz o problemy w dalszej części drogi.

Kiedy szambo w końcu będzie wymagało oczyszczenia , części tarasu lub tarasu mogą wymagać wycięcia, demontażu lub całkowitego usunięcia, aby umożliwić dostęp do pokrywy zbiornika. Nie trzeba dodawać, że jeśli w domu cofają się i przepełniają toalety, każdy dodatkowy czas potrzebny na usunięcie tarasów lub tarasów będzie niebezpieczny!

Nasi kierowcy informują, że około 5% naszych klientów posiada tarasy lub pokłady nad szamba.

W niektórych przypadkach może to prowadzić do kosztownych napraw z powodu braku przewidywania podczas budowy.

Niedawno klient miał szambo, który wymagał naprawy przegrody wylotowej. Ponieważ na szambie znajdowało się patio, musieliśmy wyciąć cementowe patio i dokopać się do zbiornika, aby naprawić przegrodę. Nie trzeba dodawać, że ta praca kosztowała ich znacznie więcej, niż gdyby nie było patio na szczycie szamba.

Jeśli myślisz o budowaniu, mówimy „Idź po to”!

Pamiętaj jednak, aby skontaktować się z lokalnymi komisjami budowlanymi i planistycznymi, uzyskać odpowiednie pozwolenia i skontaktować się z Departamentem Zdrowia, aby uniknąć kosztownych błędów w przyszłości!

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu szamba , po prostu zadzwoń do Szamba Betonowe, a my pomożemy!

Leave a Reply