Czy potrzebuję biura rachunkowego w 2022 roku?

Wiele osób zakładając i prowadząc firmę liczy każdą złotówkę. Jedną z usług, która może nas kusić do oszczędności jest prowadzenie księgowości we własnym przedsiębiorstwie. niby o wszystkim można teraz przeczytać w internecie i zrobić samemu. Jeśli potrzebne nam jednak będzie biuro rachunkowe Kraków, wtedy niezwłocznie wybierzmy właściwa firmę. W tym artykule rozważmy wady zalety tego podejścia i czy jest warto zajmować się tym osobiście.

Czy można poradzić sobie samemu z księgowością?

Prowadząc prostą działalność na zasadach ogólnych, w której jesteśmy jednoosobową firmą jest szansa, ze bez większego trudu ogarniemy księgowość. Jeśli nasza działalność dotyczy prostej usługi i nie wystawiamy zbyt wielu faktur, nie jesteśmy Vatowcem, a najlepiej jeszcze rozliczamy się w formie ryczałtu, sprawa jest prosta. Do tego dojdzie prowadzenie segregatora z fakturami oraz proste formułki i ewidencja w excelu. Księgowość jest również prosta, gdy jeszcze nie musimy zakładać firmy z powodu malutkich przychodów lub gdy mamy mały ZUS.

Jak sobie poradzić samodzielnie z księgowością w 2022 roku?

W dobie internetu z pomocą przychodzi nam wiele narzędzi, aby prowadzić księgowość Kraków. Po pierwsze na Youtubie i wielu blogach znajdziemy omówienie różnych przypadków i rozliczeń z przykładami. Pomoc znajdziemy praktycznie na każde zagadnienie, wystarczy poszperać. Po drugie użyjmy narzędzi biurowych takich jak Excel, Word. Kolejna sprawa warta rozważenia to wspomożenie się narzędziem do księgowości takim jak Wfirma. W cenie około 70zł/mies. otrzymamy bardzo wiele rozwiązań, które pomogą nam sprawnie prowadzić i rozliczać firmę.

Kiedy nie podołasz sam księgowości?

Schody zaczynają się prze obowiązku prowadzenia dużej księgowości na przykład przy spółkach z o.o. W takim przypadku nie możemy sami się tym zajmować i będziemy musieli liczyć się z dużym wydatkiem. Warto wpisując frazę biuro rachunkowe Kraków cennik, zapoznać się z jej kosztami. Kolejna sprawa to bycie Vatowcem i prowadzeni i rozliczanie plików kontrolnych oraz ewidencji. Następne utrudnienia zachodzą, gdy chcemy zatrudnić pracowników. Szczególne trudności napotkamy ze sprawami chorobowymi, wypadkowymi, w kwestiach urlopów macierzyńskich, jak i zatrudnianiem obcokrajowców. Następna trudność to zwolnienie pracownika, czy też borykanie się z komornikami.

Podsumowując, jeśli nie ogarniasz księgowości i ma Cię to kosztować zbyt wiele uwagi, lepiej zapłacić kilkaset złotych na profesjonalna obsługę, a samemu w tym czasie zająć się własną firmą i tym w czym się specjalizujesz.

Leave a Reply