Czy warto walczyć o odszkodowanie?

Kwestia walki o odszkodowanie wydaje się sprawą prawną lub finansową, ale tak naprawdę ociera się mocno o kwestie etyki i moralności. Co innego gdy mamy wykupioną polisę, za którą słono płacimy, wtedy mamy prawo i jest to oczywiste, że chcemy sprawiedliwego odszkodowania, na które się zabezpieczyliśmy w przeszłości. Inna rzeczą jest natomiast roszczeniowe szukanie winnych każdego przykrego wypadku, który nam się przytrafi. Ludzie mają dziwne skłonności szukania winnego każdej losowej sytuacji i winy zdrowotnej. Ktoś umarł, na pewno wina lekarza. Ktoś miał wypadek, na pewno wina kierowcy. Mało osób ma na tyle pokory, aby przyznać się do swojej winy i rezygnować z walki. Kancelaria Wrocław wydaje się być jedną z niewielu firm mających dobre zasady.

Z czym wiąże się walka o odszkodowanie

Walka sądowa jest tym czym nazwa wskazuje czyli walką. Gdy ludzie ze sobą walczą często włączają się im najgorsze instynkty, emocje, nienawiść. Ludzie w takich przypadkach potrafią zachować się najgorzej jak się da, a kłamstwa w sądzie to norma. Człowiek przyparty do muru, gdzie zagrożone są jakie ukochane pieniądze jest gotów na wiele kompromisów etycznych. Kłamstwa, manipulacje, grożenie, zemsta to tylko niektóre z wachlarza możliwości. Pomoc prawna Wrocław powinna stać na straży etyki zawodowej i nie zachęcać do nieczystych zagrań, ale nie zawsze tak jest.

Dlaczego tak się dzieje?

Pewna mądra księga, czyli Biblia uczy nas, że korzeniem wszelkiego zła jest miłość do pieniędzy. To właśnie potwierdza dlaczego tak wielu z nas za odpowiednią sumę potrafią zdradzić przyjaciół i wbić noż w plecy. Po prostu „bogiem” bardzo wielu ludzi jest pieniądz. Rozmawiają o pieniądzach, myślą o pieniądzach i gonią za pieniędzmi, a na koniec umierają jak każdy i nic im ta pogoń nie daje. Tak więc żądza odszkodowania Częstochowa może zatruć Twoje serce na wiele lat.

Kiedy nie walczyć?

Kiedy na chłodno przemyślimy sprawę i zobaczymy, że w sytuacji i wypadku było dużo naszej winy wtedy ze względów sumienia warto zrezygnować z roszczeniowości. Kiedy również wypadek wyrządzili nieumyślnie ubodzy i skromni ludzie, wtedy dobre może być odpuszczenie sprawy. Pamiętaj, że chciwość to niedobra cecha i może sprowadzić nieszczęście do Twojego życia. Być może zyskasz bogactwo, ale możesz skończyć samotny z depresją i brudnym sumieniem.

Leave a Reply