Czy warto zamówić indywidualne wkładki do butów z włókna węglowego?

Indywidualne wkładki do butów Kraków

Czy Indywidualne wkładki są tego warte?

Indywidualne wkładki z włókna węglowego kosztują duże pieniądze i zazwyczaj ubezpieczenie ich nie obejmuje, więc zanim przekażesz od 200 do 600 złotych, które tyle często kosztują, upewnij się, że naprawdę ich potrzebujesz. A jeśli tak, dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze.


PODSTAWY

Wykonywanie niestandardowych wkładek to wieloetapowy proces, który obejmuje dokładne badanie stopy, wykonanie odlewu stopy oraz produkcję i dopasowanie wkładki. Znajdź dostawcę z wieloletnim doświadczeniem w wytwarzaniu indywidualnych wkładek ortopedycznych, aby upewnić się, że Twoje są wykonane prawidłowo. O ile nie masz złożonego schorzenia stopy, nie masz cukrzycy, nie jesteś sportowcem wyczynowym lub nie masz nawracających kontuzji, których nie są w stanie rozwiązać dostępne bez recepty wkładki, prawdopodobnie nie potrzebujesz indywidualnych wkładek z włókna węglowego. Dla tych, którzy nie wymagają indywidualnych wkładek, półniestandardowa wkładka jest świetną opcją. Są dostępne w czterech różnych wysokościach łuku i są wykonane ze wsparciem medycznym, aby zapewnić idealne dopasowanie.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Jeśli myślisz o wydaniu pieniędzy na niestandardowe wkładki, będziesz chciał dokładnie wiedzieć, za co płacisz, abyś mógł zdecydować, czy jest to dla Ciebie odpowiednie. Aby Ci pomóc, przejrzymy:

  • wszystkie wydatki do rozważenia przed zakupem
  • za co płacisz
  • co o nich mówią lekarze
  • i czym różnią się od wkładek dostępnych bez recepty

Ile kosztują indywidualne wkładki z włókna węglowego?

Indywidualne wkładki z włókna węglowego Kraków tezy działają w dowolnym miejscu od 200 do 600 złotych, ale musisz również wziąć pod uwagę inne koszty. Obejmuje to powiązane wizyty w biurze wymagane do wyprodukowania wkładek z włókna węglowego, a także koszt wymiany górnych powierzchni, gdy się zużyją.

Po dłuższym użytkowaniu materiał z tworzywa sztucznego lub pianki EVA użyty w ortezie zużyje się, co oznacza, że będziesz musiał kupić kolejną parę wkładek ortopedycznych. Przez całe życie te koszty sumują się do dużej liczby.

indywidualne wkładki z włókna węglowego do butów
indywidualne wkładki z włókna węglowego do butów

Czy ubezpieczenie obejmuje indywidualne wkładki?

Jeśli twoje ubezpieczenie zdrowotne pokrywa koszty jakie wymagają indywidualne wkładki z włókna węglowego kraków , zwykle będziesz musiał zapłacić tylko 10-50% całkowitej ceny. Jednak najczęściej ubezpieczenie ich nie obejmuje. Upewnij się, że sprawdziłeś u swojego ubezpieczyciela przed założeniem.

Zadaj sobie również pytanie, czy naprawdę ich potrzebujesz. Badanie z 2009 roku doszło do następującego wniosku: „W ciągu dwóch do trzech miesięcy i po 12 miesiącach prefabrykowane wkładki były tak samo skuteczne jak indywidualne wkładki ortopedyczne do butów… Nie ma dowodów na to, że indywidualne wkładki do butów są bardziej skuteczne niż prefabrykowane”.

W czym pomagają indywidualne wkładki do butów z włókna węglowego?

Niektórzy ludzie absolutnie potrzebują wkładek indywidualnych w Krakowie. Dr James Ioli, DPM, szef Podiatrii w Brigham and Women’s Hospital w Bostonie, mówi, że ludzie z pewnymi schorzeniami, takimi jak poniższe, potrzebują wkładek indywidualnych:

  • Złożone schorzenia stóp
  • Cukrzyca z utratą czucia w stopach
  • Słaba cyrkulacja
  • Poważne deformacje stopy spowodowane zapaleniem stawów

Jednak większość osób, w tym osoby cierpiące na zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie powięzi podeszwowej, ból łuku, ból pięty i ból łańcucha kinetycznego, wkładki dostępne bez recepty będą dobrze działać i są znacznie tańsze.

indywidualne wkładki z włókna węglowego kraków
indywidualne wkładki z włókna węglowego Kraków

Czy warto zamówić indywidualne wkładki z włókna węglowego?

Rzeczywisty koszt produkcji indywidualnych wkładek z włókna węglowego (w tym materiałów) wynosi zwykle 200 złotych lub mniej, więc dlaczego są tak drogie? To dlatego, że płacisz za badanie, odlewanie stóp i marżę.
Oto, co składa się na całkowity koszt wkładek na zamówienie:

Badanie – pamiętaj, że podiatra przeprowadza dokładną analizę Twoich kończyn dolnych, chodu i stylu życia. Może to obejmować zdjęcia rentgenowskie, analizę chodu na bieżni i inne testy. Casting – Podiatra wykonuje nieobciążony odlew Twoich stóp. Marża – w końcu stopy to wciąż biznes.

Jak zauważa podiatra dr Robert Eckles z Manhattanu: „Trudno dostrzec wartość plastiku”. Ale przypomina nam, że „płacimy za kompleksową diagnozę obecnych i przyszłych problemów”, a nie tylko samą wkładkę.

Pomocne jest poproszenie pediatry o rozbicie kosztów za Ciebie, abyś mógł zrozumieć dokładny koszt każdego elementu. Renomowany podiatra będzie w stanie Ci to zapewnić. Jeśli cena Twoich niestandardowych wkładek ortopedycznych jest wysoka, ale Twój podiatra nie bada dokładnie Twoich stóp, a nawet nie wykonuje gipsu, bądź ostrożny.

Co lekarze myślą o indywidualnych wkładkach?

Pediatra sportowy i doktor medycyny pediatrycznej (DPM) Richard Braver uważa wkładki do butów za „lekarstwo” na wiele urazów i bólu dolnych partii ciała. Według Bravera „ortetyka może zapobiegać problemowi i leczyć go, zmniejszając i eliminując stres, który go spowodował”. Oczywiście ortezy są ważnym dodatkiem do naszych butów. Ale czy muszą być niestandardowe, aby działać?

Niektórzy lekarze medycyny sportowej nie są przekonani, że są warci swojej ceny. Dr William O. Roberts, lekarz medycyny sportowej z St. Paul w Minnesocie, mówi: „Jeżeli Twoim głównym zajęciem są stopy, a częścią Twoich dochodów jest przepisywanie wkładek, to możesz przepisywać je w 90, 100 procentach przypadków. ”.

Chirurdzy ortopedzi często zgadzają się z tym tokiem myślenia o indywidualnych wkładkach do butów. Dr John G. Kennedy, chirurg ortopeda z Manhattanu, twierdzi: „Istnieje duży problem z wkładką do butów, a ludzie nie są tego świadomi.”.
Jednym z czynników tej różnicy zdań między lekarzami medycyny (MD), a podologami (Doctors of Podiatric Medicine, DPM) jest ich wyszkolenie:


Lekarze uczęszczają do szkoły przez cztery lata, gdzie uczą się wielu ogólnych pojęć przed odbyciem trzech lat wysokospecjalistycznej rezydentury.


Podiatrzy chodzą do czterech klas szkoły, ucząc się konkretnie stopy i kostki przed kolejnym rokiem rezydentury podologicznej. Chociaż może to sprawić, że będą ekspertami we wszystkim, co dotyczy stóp i kostek, mogą przeoczyć inne większe problemy strukturalne, które rozważą lekarz medycyny sportowej lub ortopeda. Niemniej jednak dobry podiatra rozważy ogólny obraz przed przepisaniem niestandardowych wkładek ortopedycznych.