Do czego służy papier parafinowany?

Papier parafinowany inaczej nazywany jest papierem woskowanym, a generalnie służy do pakowania produktów. Może on być woskowany dwustronnie lub jednostronnie. Idealnie zabezpiecza produktu od zabrudzeń, wilgoci, a także nieprzepuszczania tłuszczu, czy też smaru.

Powlekanie parafiną

Proces powlekania papieru parafiną dodaje mu przede wszystkim wytrzymałości. Dzięki temu ma on zastosowanie w bardzo wielu branżach i miejscach. Papier parafinowany dostępny jest  w różnej gramaturze – ten najlepszej jakości to aż 180g/m2. Jest on sprzedawany w zależności od wymagań Klienta na arkusze lub całe rolki. Inne wymagania mają firmy produkcyjne, a inne pojedynczy Klient. Stad zawsze jest możliwość kontaktu z firmą i indywidualną wyceną produktu.

Gdzie używa się papier woskowany?

Papier woskowany używa się na przykład w branży spożywczej, gdzie idealnie sprawdza się przy oddzielaniu produktów lub ich poszczególnych warstw. Jest to papier doskonale znany w lakiernictwie i służy zabezpieczaniu niemalowanych części pojazdu przez zamalowaniem. Papier parafinowany można kupić w różnych kolorach: głównie białym i brązowym oraz w wersji szczególnie gładkiej.

 

Leave a Reply