Jak zaaranżować długi i wąski pokój dzienny narożnikiem z funkcją spania?

Główna część wypoczynkowa jest ważną częścią każdego salonu, a kanapa jest zwykle podstawą grupy. Kluczem do uzyskania odpowiedniego wyglądu i stylu jest wybór odpowiedniej kanapy i jej prawidłowe ustawienie. Są szczególnie ważne w małym salonie, ponieważ pomyłka może oznaczać, że kanapa się nie zmieści.

Umieszczenie narożnika z funkcją relaks

Właściwe miejsce na narożnik różni się w zależności od pokoju, szczególnie gdy masz do czynienia z małymi przestrzeniami. Jeśli masz wiele otworów okiennych i drzwiowych na ścianach, rozważ uniesienie kanapy w pokoju. Jeśli unosząca się kanapa blokuje ruch pieszy w przestrzeni, musisz ustawić ją przy ścianie – nawet jeśli oznacza to umieszczenie jej pod oknem.

Narożnik HAMPTON Z Funkcją Relaks

Wypróbuj istniejący narożnik w różnych lokalizacjach, aż znajdziesz odpowiednie miejsce. Jeśli kupujesz nowy mebel, narysuj pokój i potencjalne narożniki w skali za pomocą papieru milimetrowego lub połóż arkusze gazety na podłodze, aby przetestować różne lokalizacje. Decyzja o rozmieszczeniu przed zakupem pomaga również określić maksymalną długość i głębokość narożnika. W małym pomieszczeniu nawet kilka centymetrów robi różnicę.

Konstrukcja narożnika z funkcją spania

Kiedy kupujesz narożnik do małej przestrzeni, poświęć jak najwięcej przydzielonych centymetrów na rzeczywistą przestrzeń do siedzenia. Unikaj stylizacji, które rozszerzają się lub zwijają z tyłu lub na ramionach. Aby zaoszczędzić głębię, zamiast luźnych lub częściowo mocowanych poduszek oparcia rozważ zastosowanie narożnika z ciasnym oparciem. Zminimalizuj szerokość, wybierając wąskie ramiona. Prostokątne ramiona gąsienic sprawdzają się we współczesnych przestrzeniach. W przypadku pomieszczeń tradycyjnych lub przejściowych wybierz zakrzywione ramiona angielskie. Jeśli lubisz antyki, rozważ narożnik z funkcją spania w drewnianej ramie z wąskimi drewnianymi ramionami. Drewniane ramię można zmiękczyć fizycznie za pomocą tapicerowanych podłokietników lub wizualnie za pomocą wstawek z trzciny. Unikaj stylów bez ramion, chyba że nigdy nie korzystasz z kanapy do wylegiwania się.

Narożnik BARCELONA Z Funkcją Spania

Sztuczki wizualne

Fizyczny rozmiar kanapy nie jest jedynym problemem. Trzeba też wziąć pod uwagę jego wagę wizualną. Kanapy w jasnych kolorach mają mniejszą wagę wizualną niż ciemne. Zdecyduj się na to pierwsze, chyba że musisz zrównoważyć półki na książki lub duże centrum rozrywki siedzące naprzeciwko narożnik. Uważaj również na kontrast kolorów. Umieszczenie czerwonego narożnika z funkcją spania przed białą ścianą lub odwrotnie sprawia, że ​​ narożnik wygląda na większą. Subtelniejsza różnica kolorów — na przykład kanapa w kolorze wielbłąda na ścianie w kolorze khaki — sprawia, że ​​pokój wydaje się większy, ponieważ oko płynie. Narożniki z odsłoniętymi nogami wyglądają lżej niż modele ze spódnicą, zwłaszcza gdy połączysz je z innymi legginsami. Kiedy widzisz podłogę, cała przestrzeń wygląda na większą.

Sąsiadujące elementy narożnika z funkcją spania

Inne meble w Twojej części wypoczynkowej mogą również wpływać na sposób, w jaki narożnik z funkcją spania działa w przestrzeni. Duże kwadratowe lub prostokątne stoliki koktajlowe wymagają dużo miejsca, a podczas poruszania się po ciasnej przestrzeni łatwo jest obijać się o ostre rogi. Zamiast tego zdecyduj się na owalny stolik kawowy lub parę małych stolików do grupowania. Jeśli nie masz miejsca na konwencjonalne stoliki końcowe, rozważ wąskie, prostokątne postumenty lub stoliki do wina wielkości stojaków na rośliny – a następnie zastąp lampy stołowe lampami ściennymi z wahadłem. Zamiast łączyć kanapę z fotelami klubowymi, które pochłaniają przestrzeń, wybierz bezrękawniki wsuwane lub długie krzesła w stylu jadalni.