Jak zostać stylistką rzęs?

Przedłużanie i laminacja rzęs to usługi, które zyskały w Polsce prawdziwą popularność dopiero kilka lat temu. Dziś zabiegi te są wśród kobiet swego rodzaju standardem, tak jak manicure czy wizyta u fryzjera. Z tego powodu zawód stylistki rzęs jest coraz częściej wybierany przez kobiety, głównie za sprawą możliwości dobrych zarobków, niezależności i przejrzystej ścieżki rozwoju. Jak zostać stylistką rzęs? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym dzisiejszym artykule!

  1. Czy mogę zostać stylistką rzęs?
  2. W jaki sposób zdobyć niezbędne kwalifikacje?
  3. Jakie szkolenie wybrać?
  4. Co jest niezbędne w pracy stylistki rzęs?
  5. Podsumowanie

lovely-lash-brow-academy

Czy mogę zostać stylistką rzęs?

To pytanie zadaje sobie większość dziewczyn, które pragną wykonywać zawód stylistki rzęs. Odpowiedź brzmi: tak! Każdy może wykonywać zabiegi przedłużania i laminacji rzęs, o ile jest gotowy na wytężoną pracę związaną ze zdobyciem potrzebnych kwalifikacji. Stylizacja rzęs to kierunek niezwykle rozwojowy, dlatego regularne szkolenia są podstawą tego zawodu. Potrzeby Klientek nieustannie rosną, a zatem każda stylistka powinna być przygotowana na konsekwentne podnoszenie swoich kwalifikacji i doskonalenie umiejętności. 

W jaki sposób zdobyć niezbędne kwalifikacje?

Aby zostać profesjonalną stylistką rzęs, trzeba odbyć stosowne szkolenie, a nawet kilka szkoleń. Tego typu kursy obejmują zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Jeśli chcesz cieszyć się zaufaniem wśród swoich Klientek, wybierz taki kurs, po którym otrzymasz stosowny certyfikat. Tylko certyfikowana stylistka może również starać się o pracę w salonie kosmetycznym. Tego typu szkolenia ze stylizacji rzęs (Wrocław) organizuje nasza Akademia Lovely Lash&Brow.

Jakie szkolenie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują szkolenia ze stylizacji rzęs. Wrocław czy Trójmiasto – w każdym mieście ogłasza się naprawdę wielu szkoleniowców. Warto jednak poddać tego typu firmy odpowiedniej weryfikacji i wybrać taką, która przede wszystkim oferuje kompleksowy kurs i zapewnia wszelkie potrzebne materiały oraz produkty. Jeśli chcesz zdobyć gruntowną wiedzę i solidne umiejętności, serdecznie zapraszamy Cię na kurs organizowany przez naszą Akademię. To kurs dedykowany przede wszystkim początkującym dziewczynom, które nie posiadają jeszcze doświadczenia w zawodzie stylistki rzęs. Nasze szkolenia są w pełni certyfikowane, a wszelkie materiały potrzebne do pracy są po naszej stronie.

Co jest niezbędne w pracy stylistki rzęs?

Jeśli ukończysz już niezbędne szkolenie i staniesz się gotową do pracy stylistką rzęs, powinnaś pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Pierwszą z nich są produkty, na których będziesz pracować. Najlepiej jest korzystać z takich materiałów, na których uczyłaś się zawodu. Niezwykle istotna jest również ich jakość. Korzystaj tylko z produktów pochodzących od sprawdzonych producentów, ponieważ przełoży to się na jakość świadczonych przez Ciebie usług. Wszystkie materiały potrzebne do stylizacji rzęs znajdziesz w naszym sklepie. Warto dodać, że stylistka powinna zadbać również o przytulne miejsce do przyjmowania Klientek. Możesz zaaranżować taką przestrzeń we własnym mieszkaniu lub nawiązać współpracę z salonem kosmetycznym.

Podsumowanie

Zawód stylistki rzęs to niezwykle rozwojowy kierunek, który wiąże się z dużą niezależnością i atrakcyjnymi zarobkami. Aby zostać stylistką rzęs, musisz przygotować się na odbycie stosownego szkolenia i nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji. Tylko w ten sposób uda Ci się zbudować ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku, a grono Twoich Klientek będzie stale rosło! Gdy podejmiesz decyzję o rozpoczęciu swojej przygody ze stylizacją rzęs, pamiętaj, aby współpracować tylko z rzetelnymi producentami i organizatorami kursów.

Leave a Reply