Jaką suknię ślubną wybrać w 2022 roku?

W temacie sukni ślubnych powiedziano, zaprojektowano i uszyto już prawie wszystko. Wielu ekstrawaganckich projektantów próbowało już wprowadzać różne udziwnienia, ale w tej branży one po prostu się nie przyjmują. W poniższym artykule przyjrzymy się jak kształtuje się obecnie moda na suknie ślubne kolekcja 2022.

Jaki kolor sukni ślubnej w 2022 roku?

W 2022 roku w temacie kolorów sukni ślubnych nie widać rewolucji. Niesłabnącą modą cieszą się suknie białe, które dominują kolorystycznie. Jednak coraz częściej widujemy suknie beżowe, ecru, ecru beż i nawet ecru-róż. Są to suknie częściej spotykane u panien młodych, które nie biorą ślubu pierwszy raz w życiu.

Jakie rodzaje sukien ślubnych są najmodniejsze?

Obecnie w modzie są na pierwszym miejscu klasyczne i szykowne, suknie z koronką. W najpopularniejszych modelach widzimy suknie bez ramiączek, suknie ślubne gorsetowe i najpopularniejsze fasony: „A”, „Princessa”, „Empire”, „Syrena”. Ta moda jest tak indywidualne i specyficzna, że dozwolonych jest wiele ekstrawagancji jak np. bardzo długi welon. Ale kwesta doboru welonu to temat na inny artykuł.

Modne są koronki, również koronki3d, tiule, mikado, satyny i muśliny. Producent sukien ślubnych Atelier Maria Ciesielska oferuje modele dostępne w różnej kolorystyce. Pamiętajmy, że suknie są często indywidualnie szyte na miarę i są dopasowywane i modyfikowane pod sylwetkę panny młodej.

Ile kosztuje suknia ślubna w 2022 roku?

Suknie szyte na miarę u projektantek to koszt minimum 3000 złotych, a często 5000 zł i więcej. Jest to duża cena za jednorazowy ubiór, dlatego nie słabnie zainteresowanie sukniami używanymi. Nie ejst to jednak suknia w najnowszych trendach, ale można ją zakupić za 30-50% ceny oryginału.

 

Leave a Reply