Jakie lampy wiszące do salonu?

Lampy wiszące, znane również jako lampy sufitowe to jedne z najbardziej fascynujących akcesoriów do dekoracji domu. Co więcej, są też naprawdę wszechstronne: znajdują zastosowanie w jadalniach i salonach, oświetlając stoły jadalne, wyspy kuchenne, blaty, bary i stoliki kawowe. Alternatywnie, lampy wiszące mogą być również używane w domowych biurach, sypialniach lub pokojach dziecięcych, a także w korytarzach z wysokimi sufitami i klatkach schodowych. Dzięki lampie wiszącej możliwości projektowania są praktycznie nieograniczone. Wybierz swoją lampę wiszącą lub wiszącą na podstawie wystroju domu lub stylu wystroju albo na podstawie materiału, koloru, kształtu lub rozmiaru.

Lampa wisząca – jaka oprawa?

Chcesz oświetlić duży stół jadalny? Dzięki oprawom 2, 3, 4, 5 i 6-lampowym u nas na pewno znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Dzięki niecentralnym lampom wiszącym możliwe jest nawet uzyskanie odpowiednich efektów świetlnych przy niekorzystnie ustawionych gniazdach zasilających. Wreszcie lampy sufitowe z regulacją wysokości zapewniają, że zawsze masz odpowiednie warunki oświetleniowe przy stole. Większość lamp wiszących jest umieszczona nad stołem. Szczególnie do stołu w jadalni polecamy eleganckie designerskie lampy wiszące, które kierują światło bezpośrednio w dół. W ten sposób przykuwają wzrok, jednocześnie kąpiąc w przytulnym świetle blat, w tym naczynia, napoje i dekorację stołu. Jeśli lampa wisząca zostanie również umieszczona na wysokości od 60 do 80 cm nad stołem, nie będziesz musiał cierpieć z powodu oślepienia w wyniku patrzenia bezpośrednio w światło. Dotyczy to również lamp wiszących stosowanych nad wyspami kuchennymi lub blatami. Lampy wiszące nadają się również do oświetlenia biurka. Ogólnie rzecz biorąc, jest to znacznie trudniejsze zadanie. Należy odróżnić oświetlenie kluczowego obszaru roboczego, który zazwyczaj ma powierzchnię 60 x 60 cm, od oświetlenia stołu jako całości. Co więcej, ważne jest, aby oświetlenie strefowe na biurku rzucało się na powierzchnię z góry i z boku, aby osoba podczas pracy nie rzucała irytujących cieni. Dla praworęcznych światło powinno być rzucane od góry po lewej, natomiast dla leworęcznych światło powinno być rzucane na stół od góry po prawej.

lampy sufitowe

Lampy wiszące – różne rodzaje

Lampy wiszące są dostępne w każdym możliwym kształcie, kolorze i wzornictwie. Każdy z nich tworzy swój własny efekt w określonym kontekście i generuje unikalny scenariusz świetlny. Aby mieć pewność, że znajdziesz światło, które najlepiej pasuje do stylu Twojego domu, oferujemy wybór wysokiej jakości designerskich opraw oświetleniowych w stylu nowoczesnym, industrialnym, wiejskim lub retro. W naszej ofercie znajdują się również lampy wiszące wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, papier i tkanina.

Lampy sufitowe do każdej przestrzeni

Niezależnie od tego, czy masz wysoki czy niski sufit, z pewnością znajdziesz w naszej kolekcji odpowiednie lampy sufitowe. Obejmuje to wersje z bardzo długim przewodem do montażu w pomieszczeniach lub galeriach z wysokimi sufitami, a także lampy wiszące z przewodami, które można skrócić i dostosować do własnych wymagań z łatwością. W przypadku pomieszczeń mieszkalnych, w których wylot sufitowy znajduje się w niewłaściwym miejscu, oferujemy proste rozwiązanie: niecentralne lampy wiszące. W ten sposób możesz bezpośrednio oświetlić swój stół lub miejsce pracy, nawet jeśli gniazdko elektryczne nie znajduje się w korzystnej pozycji. Oferujemy również indywidualnie konfigurowalne lampy wiszące, które możesz skonfigurować do swojego stylu.

lampy wiszące

Leave a Reply