Konserwacja suszarki: 7 wskazówek, jak utrzymać suszarkę w doskonałym stanie

Jak długo powinna starczyć Twoja suszarka? Raporty konsumentów sugerują 10 lat . Właściwa konserwacja suszarki pozwala zachować urządzenie przez 25 lat. Jednak 17% użytkowników napotyka problemy związane ze swoimi suszarkami w ciągu pierwszych pięciu lat.

Wszyscy kupujemy sprzęt AGD z nadzieją, że przetrwa to długo. Regularne naprawianie suszarki jest frustrujące . To nawet stresujące, jeśli raz na jakiś czas kupiłeś nową suszarkę. 

Nie musi tak być w przypadku Twojej suszarki. Serwis AGD Warszawa jest po to, aby pomóc Ci rozwiązać Twoje problemy z lodówką, zmywarką i suszarką.

Przeczytaj ten artykuł, aby poznać 7 wskazówek, jak utrzymać suszarkę w doskonałym kształcie.

1.  Postępuj zgodnie z instrukcjami konserwacji suszarki

Podręczniki są podstawowym przewodnikiem po tym, jak dbać o suszarkę. Podręczniki zawierają wskazówki dotyczące instalacji, konserwacji i odpowiedniej wielkości ładunku.

Jeśli jest to Twoje pierwsze doświadczenie z suszarką, podręczniki są idealnymi materiałami szkoleniowymi. Dlaczego więc podręczniki są niezbędne?

 • Procedury pomagają uniknąć różnic w stosowaniu urządzenia
 • Zapewnia konsekwencję w pielęgnacji Twojego urządzenia
 • Pokazuje, jak najlepiej korzystać z urządzenia
 • Pomaga w rozwiązywaniu problemów i odpowiedzi
 • Oferuje specjalne wymagania dotyczące konserwacji i obsługi suszarki

Dostęp do podręczników można uzyskać w trybie online lub na papierze dostarczonym przez firmę. Przestrzeganie instrukcji obsługi pomaga uniknąć uszkodzeń lub awarii suszarki.

2.  Nie przeciążaj swojej suszarki

Przeciążenie suszarki jest częstą przyczyną uszkodzeń. Każda suszarka ma inną pojemność. Poznaj maksymalne i minimalne limity dla swojej suszarki.

Zastanawiasz się, dlaczego przeładowanie suszarki jest niebezpieczne?

 • Zwiększa kładzenie w pułapce: Wyższe poziomy kłaczków uniemożliwiają swobodny przepływ powietrza.
 • Przegrzewa się silnik suszarki, powodując przepalenie: Przeciążenie powoduje przegrzanie maszyny, co powoduje jej przegrzanie.
 • Niszczy pasek, zespół koła pasowego i łożyska wrzeciona

Poza tym przeciążenie suszarki powoduje dłuższy czas suszenia i wyższe rachunki za energię.

Możesz zapobiec wybuchowi i pęknięciu suszarki, nie przeciążając jej.

3.  Dogłębne czyszczenie bębna i kłaczków

Tylko dlatego, że suszarka ma syfon, nie oznacza to, że nie ma kłaczków. W suszarce stale gromadzą się kłaczki. Jeśli gromadzi się przez długi czas, może  uszkodzić suszarkę  , a nawet spowodować pożar. Naprawa AGD Warszawa to usługa przygotowana dla Ciebie.

Jak wykonać konserwację suszarki poprzez czyszczenie kłaczków?

 • Wyczyść pułapkę na kłaczki co najmniej dwa razy w roku za pomocą odkurzacza.
 • Wysusz próżniowo szczelinę między bębnem suszarki a drzwiami
 • Oczyść zewnętrzny otwór wentylacyjny z boku domu

Zaleca się, aby pułapka na kłaczki była tak czysta, jak to tylko możliwe. Sprawdzaj tak często, jak to możliwe, aby upewnić się, że jest czysty. Unikaj przeciążania suszarki. Przyczynia się do wysokiej produkcji kłaczków.

4.  Wymień kanały wentylacyjne

Większość kanałów wentylacyjnych suszarni wykonana jest z aluminium lub tworzywa sztucznego. Materiał ma zapewnić elastyczność w wymianie kanałów wentylacyjnych.

Zastanawiasz się, czy są dodatkowe koszty za kanały? Kanały są tanie i łatwo dostępne. Co więcej, są proste w instalacji. Jednak głównym problemem jest to, że nie są bezpieczne w użyciu.

Lekkie przewody można łatwo rozbić, a jeśli jest plastikowy, może się nawet stopić. Takie problemy przyczyniają się do przegrzewania się suszarki, co może spowodować uszkodzenie suszarki.

Jeśli suszarka się przegrzeje, ryzyko może rozszerzyć się na pożar. Badania sugerują, że 15 970 przypadków pożaru w domu dotyczy co roku pralek.

Jak więc uniknąć takich zobowiązań? Wymień przewody elastyczne na metalowe.

Poniżej znajdują się oznaki konieczności wymiany kanałów wentylacyjnych.

 • Jeśli czas schnięcia trwa coraz dłużej
 • Gdy suszarka lub ubrania są zbyt gorące
 • Zauważ palący zapach z suszarki
 • Klapa wentylacyjna napina się, aby się otworzyć
 • Jeśli przed wymianą minął więcej niż rok

Stale wymieniaj i sprawdzaj kanał wentylacyjny, aby zapobiec jego spaleniu lub pęknięciu. Jeśli wymienisz kanał wentylacyjny i nadal występują powyższe problemy, powinieneś zabrać go do naprawy.

5.  Zapewnij stabilność suszarki podczas użytkowania

Podobnie jak pralki, suszarki również mogą stracić stabilność. Słabe rozłożenie obciążeń może powodować niestabilność.

Jeśli aplikacja suszarki często znajduje się w niestabilnej pozycji, może to spowodować awarię niektórych części suszarki. Czemu? Niestabilne ustawienie suszarki powoduje nierównomierne zużycie maszyny.

Problem jest łatwy do rozwiązania. W jaki sposób? Możesz potrząsnąć suszarką, aby zapewnić równomierne rozłożenie wsadu. Dodatkowo umieść suszarkę w płaskiej pozycji. Jeśli uważasz, że suszarka nadal jest niestabilna, możesz dodać wsparcie pod spodem.

Uwaga:  Instrukcja może również zawierać wskazówki, jak ustawić suszarkę w bardziej stabilnej pozycji.

6.  Nie wrzucaj wszystkiego do suszarki

Suszarki są przeznaczone wyłącznie do suszenia tkanin, a nie innych materiałów. Niektórzy ludzie zaspokajają swoją ciekawość, próbując umieścić niewłaściwe rzeczy, takie jak zabawki, torebki lub peruki.

Nie psuj swojej suszarki poprzez grę prób i błędów. Suszarka przeznaczona jest wyłącznie do suszenia tkanin. Jeśli suszarka nie jest używana, jej drzwiczki powinny być zamknięte.

W niektórych przypadkach koty i psy mogą sprawić, że suszarka stanie się ich siedliskiem. Może to prowadzić do złych konsekwencji.

Czy nadal chcesz  dowiedzieć się więcej  o odpowiednim materiale do umieszczenia w suszarce? Mamy dla Ciebie jeszcze jedną wskazówkę.

7.  Nie zostawiaj otwartego otworu wentylacyjnego

Na zewnątrz przestrzeni wentylacyjnej nie pozostawiaj jej otwartej bez przykrycia jej ekranem. Przestrzeń wentylacyjna jest zwykle ciepła. Może więc przyciągać do niego zwierzęta, takie jak ptaki.

W okresie zimowym ptaki mogą tworzyć gniazda w przestrzeni.

Posiadanie ptaków lub gryzoni w przestrzeni wentylacyjnej zagraża twojej suszarce. Utrudnia prawidłową cyrkulację powietrza i powoduje przegrzewanie się silnika suszarki. Dodatkowo może przyciągnąć niechcianych współlokatorów w Twoim domu.

Zapewnij prawidłową konserwację suszarki, zasłaniając przestrzeń wentylacyjną ekranem.

Końcowe przemyślenia

Suszarki pomogły w przejściu życia dzięki szybkim procesom prania i ochronie Twoich ubrań. Nie chcesz wracać do wieszania prania na zewnątrz lub ponosić dodatkowych kosztów zakupu kolejnej suszarki.

Zapewnij prawidłową konserwację suszarki, unikając przeciążeń, zamykając przestrzeń wentylacyjną i czyszcząc maszynę. Pomoże to wydłużyć żywotność suszarek.

Czy Twoja suszarka przyprawia Cię o koszmary i nie możesz jej naprawić? Umów się z nami na spotkanie. Oferujemy usługę tego samego dnia.

Leave a Reply