Kościół we Wrocławiu – Jak rozpoznać wolę Bożą?

Jak rozpoznać wolę Bożą?

Rolnik we Wrocławiu mieszkał na pięknej farmie, którą jego rodzina posiadała przez wiele dziesięcioleci. Uprawiali tę samą ziemię od kilku pokoleń, rok po roku siejąc i zbierając na polach. W końcu rolnik zmarł, a po ponad dwustuletnim pobycie w rodzinie majątek został sprzedany jednemu z sąsiadów.

Gdy nowy właściciel farmy spacerował po polu, zobaczył duży, nietypowo wyglądający kamień, który ledwo wystawał z ziemi. Podniósł go i zaczął go oglądać. Od razu wiedział, że to nie jest zwykły kamień, ale jakiś rodzaj kamienia szlachetnego. Zabrał go do domu, wyprał i zabrał do sklepu jubilerskiego w mieście, w którym mieszkał. Jubiler potwierdził to, co już podejrzewał właściciel; stary kamień, który znajdował się na tym polu od tysięcy lat, był dużym, nieoszlifowanym szmaragdem, który od tego czasu okazał się wart kilka milionów dolarów!

Ten kamień był na tym polu przez cały czas, tylko czekając, aż ktoś przyjdzie i go „odkryje”. Od pokoleń rolnik za rolnikiem pracował na tym polu. Niewątpliwie ten szmaragd był widziany już tysiące razy, ale przeoczono go, ponieważ przypadkowemu obserwatorowi wydawało się, że jest niczym więcej niż zwykłym kamieniem.

Kiedy „odkrywamy” rzecz, w rzeczywistości odkrywamy lub znajdujemy coś, co już istnieje, ale czego wcześniej nie byliśmy świadomi. I chociaż wielu ludzi desperacko poszukuje Bożej woli dla swojego życia, rzeczywistość jest taka, że ​​często to, czego szukają, znajduje się tuż pod ich nosem, ale nadal tego szukają, ponieważ tego nie rozpoznają. Aby rozpoznać kamień szlachetny, należałoby znać jego właściwości i wiedzieć, jak powinien wyglądać. W ten sam sposób, jeśli pragniemy odkryć wolę Boga dla naszego życia, musimy nauczyć się rozpoznawać cechy Jego woli.

Przyjdź na spotkanie do miejsca kościół Wrocław!

Bóg ma wolę standardową i wolę konkretną

Niedawno skontaktował się ze mną mężczyzna, który w bardzo trudnej sytuacji poprosił o moją radę. Mężczyzna, który był mężem i ojcem, postanowił zostawić żonę innej kobiecie. Czuł, że ta druga kobieta jest jego „bratnią duszą” i wierzył, że Bóg przemówił do niego i kazał mu rozwieść się z żoną i poślubić tę drugą kobietę. Kiedy poprosił mnie o radę w tej sprawie, od razu poznałam wolę Bożą w tej sytuacji. Powiedziałem mu bez żadnych wątpliwości, że absolutnie nie jest Bożą wolą, aby zostawił swoją żonę dla innej kobiety i że Bóg mu tego nie powiedział.

Teraz możesz zapytać: „Skąd to wiedziałeś? Czy słyszałeś słyszalny głos z nieba? Czy otrzymałeś prorocze słowo?” Nie, nawet nie musiałem się o to modlić.Teraz możesz zapytać: „Skąd to wiedziałeś? Czy słyszałeś słyszalny głos z nieba? Czy otrzymałeś prorocze słowo?” Nie, nawet nie musiałem się o to modlić. Wiedziałem, że nie jest Bożą wolą, aby ten mężczyzna opuścił swoją żonę i popełnił cudzołóstwo (Mat. 5:28) tylko z powodu tego, co Bóg już nam objawił w swoim Słowie.

Gdy zaczynamy podróż odkrywania woli Bożej dla naszego życia, może się wydawać, że opcje zadań, do których Bóg nas wzywa, są nieskończone, a to może wydawać się przytłaczające. Dobrą wiadomością jest to, że Bóg już dołożył wszelkich starań, aby objawić nam w swoim Słowie, jaka jest Jego wola dla wszystkich – nazywam to „standardową wolą Boga”. Ale oprócz Swojej standardowej woli Bóg ma coś dostosowanego do każdego naszego życia. Nazywam to „konkretną wolą Boga”.

Przyjdź po pomoc i uwolnienie od demonów do egzorcysty we Wrocławiu.

Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że konkretna wola Boga dla twojego życia nigdy nie będzie sprzeczna z Jego standardową wolą – tym, co już nam objawił w swoim Słowie. To zrozumienie pomoże nam szybko przejrzeć mnóstwo opcji i natychmiast wyeliminować zamieszanie. Na przykład, jeśli słyszysz głos nakazujący otworzyć chrześcijański klub ze striptizem lub rozpocząć chrześcijański kartel narkotykowy, możesz być pewien, że głos, który słyszysz, nie pochodzi od Boga.

To mogą być skrajne przykłady, ale ten problem nie jest tak naciągany, jak mogłoby się wydawać. Nigdy nie przestaje mnie zadziwiać to, co robili na przestrzeni dziejów ludzie, którzy myśleli, że wykonują wolę Bożą, podczas gdy faktycznie działali w bezpośredniej sprzeczności z objawionym Słowem Bożym.Ludzie podający się za chrześcijan wykonujących wolę Bożą prowadzili krucjaty w średniowieczu; okrucieństwa popełnione w tym czasie nie mogły być bardziej sprzeczne z naukami Jezusa.Ludzie podający się za chrześcijan wykonujących wolę Bożą prowadzili krucjaty w średniowieczu; okrucieństwa popełnione w tym czasie nie mogły być bardziej sprzeczne z naukami Jezusa. Ku Klux Klan również używa Biblii, aby usprawiedliwić swoją obrzydliwą działalność. Według Jezusa ci nienawistni hipokryci są w głębi serca mordercami. W rzeczywistości jest wielu ludzi, którzy dokonali przerażających rzeczy w imię Boga. Wielu z nich szczerze wierzyło, że wykonują wolę Bożą. Ale nie ma potrzeby tego zamieszania, ponieważ Bóg jasno objawił Swoją standardową wolę dla każdego w swoim Słowie, gdybyśmy tylko uczynili z niego nasz kompas i przewodnik.

Konkretna wola dla twojego życia jest czymś wyjątkowym dla ciebie jako jednostki i czymś, co musisz odkryć dla siebie. Ale nasze dążenie do odkrycia woli Bożej dla naszego życia musi zacząć się od Słowa Bożego. Kierując się zasadami z Pisma Świętego, będziemy mogli poruszać się po oceanie opcji i możliwości bez wraku statku. Cokolwiek robisz w życiu, musi to być zgodne ze Słowem Bożym, a On nigdy nie wezwie cię do zrobienia czegoś, co jest z nim sprzeczne.

Bóg ma „dobrą wolę” i „doskonałą wolę”

Bóg ma wspaniały plan dla naszego życia. Ale ponieważ Bóg dał nam wolność wyboru, czy będziemy postępować zgodnie z Jego wolą, wydaje się, że w rzeczywistości istnieją cztery możliwości, w jaki sposób możemy odpowiedzieć na odkrycie Bożej woli dla naszego życia.

  1. Moglibyśmy zadowolić się pozostawaniem w nieświadomości woli Bożej . To nie ty, bo gdyby tak było, nie czytałbyś teraz tej książki. Oczywiście masz w sercu głębokie pragnienie odkrycia Bożej woli dla twojego życia i dokonasz tego odkrycia.
  2. Moglibyśmy wiedzieć, czego Bóg od nas oczekuje, ale zamiast tego wybrać nieposłuszeństwo Mu i robić rzeczy po swojemu. To jest nieposłuszeństwo i jest to zderzenie woli Bożej z uporczywym buntem ludzkiego ciała.
  3. Mogliśmy poznać wolę Bożą i częściowo jej przestrzegać, ale wciąż zadowalać się czymś mniejszym niż to, co Bóg miał na myśli. To największe wyzwanie, przed którym stoi większość ludzi. Nie czytałbyś tej książki, gdybyś nie był zainteresowany znalezieniem woli Bożej. Ale pogodzenie się z tym, co najlepsze dla naszego życia, jest często łatwą drogą, a dobre rzeczy są często największym wrogiem najlepszych rzeczy.
  4. Możemy wybrać, aby walczyć o nic innego, jak to, co najlepsze w naszym życiu od Boga. Jest to duże wyzwanie dla wielu ludzi, ponieważ niecierpliwość w zdobywaniu tego, czego pragniemy, jest potężną siłą. Ale jeśli naprawdę wierzymy, że Bóg ma dla nas doskonałą wolę i że Jego wola jest zawsze lepsza od naszej, będziemy gotowi na nią czekać i walczyć o nią, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Bóg ma „dobrą” wolę dla twojego życia, ale ma też „doskonałą” wolę. Jego doskonała wola i towarzyszące jej błogosławieństwa są zarezerwowane dla tych, którzy są gotowi być radykalnie posłuszni i czekać, kiedy to konieczne.Bóg ma „dobrą” wolę dla twojego życia, ale ma też „doskonałą” wolę. Jego doskonała wola i towarzyszące jej błogosławieństwa są zarezerwowane dla tych, którzy są gotowi być radykalnie posłuszni i czekać, kiedy to konieczne. Ci, którzy są wolni w nauce tej lekcji, odbędą wiele podróży po pustyni i zniosą wiele niepotrzebnych zranień i strat.

Są chwile, kiedy Boża droga będzie wydawała się tak trudna, tak długa i tak niewdzięczna, podczas gdy nasza idea będzie wydawała się o wiele łatwiejsza, znacznie szybsza io wiele przyjemniejsza. Ale to tylko złudzenie. Patrząc wstecz, zawsze przekonamy się, że Boży plan jest o wiele lepszy niż nasz. Nigdy nie będzie wyjątku od tej reguły, więc możesz od teraz po prostu zdecydować się na poddanie się woli Bożej, zrobić to po Bożemu i czekać na to, co najlepsze.

Bóg jest zainteresowany naszą podróżą, a nie tylko naszym celem

Dlaczego wciąż tu jesteśmy? Jezus umarł na krzyżu dwa tysiące lat temu i dokonał dzieła zbawienia „raz na zawsze”. Dlaczego więc po prostu nie zachwyci nas wszystkich, abyśmy mogli być z Nim? Pewien człowiek powiedział mi, że wszyscy tylko czekamy, aż Jezus zbuduje nasze rezydencje w niebie. Pomyślałem sobie: „Stworzenie całego wszechświata zajęło Mu tylko sześć dni. Czy twoja rezydencja naprawdę może być aż tak trudna?

Gdybym był tym facetem i myślałem, że moja rezydencja w niebie jest jedyną rzeczą opóźniającą przyjście Pana, modliłbym się: „Panie, zapomnij o rezydencji. Po prostu przyjdź i zabierz mnie stąd!” I dlaczego wszechwiedzący Bóg nie pomyślałby z wyprzedzeniem i nie przygotował tych rezydencji? Najwyraźniej dzieje się tu coś jeszcze. Wydaje się jasne, że Bóg jest zainteresowany nie tylko naszym ostatecznym celem, ale także podróżą, ponieważ w tej podróży wykonuje w naszym życiu dzieło, które ma wieczną wartość.

Jako ojciec wspaniałych małych dzieci mogę powiedzieć, że kiedy dzieci wsiadają do pojazdu, myślą tylko o jednym – dotarciu do celu. Po pięciu minutach pięciogodzinnej podróży moje dzieci zaczną pytać: „Czy już tam jesteśmy? Czy już dotarliśmy? Czy już dotarliśmy?” A nieustanne śledztwo nie ustanie, dopóki nie przybędziemy.

Takich jest wielu z nas, jeśli chodzi o wolę Bożą dla naszego życia. Po prostu chcemy już tam dotrzeć. Chcemy usłyszeć mały odbiornik GPS mówiący: „Przybyłeś”. Ale w większości przypadków mija dużo czasu, kiedy Bóg nas wzywa, a kiedy spełnimy Jego wolę dla naszego życia.Musimy zrozumieć, że podróż jest ważnym procesem, który ma ogromne znaczenie dla Boga.Musimy zrozumieć, że podróż jest ważnym procesem, który ma ogromne znaczenie dla Boga. Proces podążania za Nim w posłuszeństwie, krok po kroku, przez wiele niewiadomych, prób i trudności, jest istotną częścią naszego rozwoju i przygotowania.

Bóg wykorzystuje tę podróż, aby nauczyć nas wiary, udoskonalić nasz charakter i wyposażyć nas na większe wyzwania, które nas czekają. „Jeśli ścigałeś się z mężczyznami na piechotę, a oni cię zmęczyli, to jak możesz rywalizować z końmi?” (Jer. 12:5, amp). W większości przypadków bez tej podróży nie bylibyśmy gotowi, by wkroczyć w pełnię tego, co Bóg ma dla nas. Podróż jest nie tylko niezbędna do wypełnienia woli Bożej dla naszego życia. Jest to pod wieloma względami integralna część woli Bożej dla naszego życia.

W rzeczywistości, nawet jeśli jesteś w trakcie poszukiwania Bożej woli właśnie teraz, w rzeczywistości już częściowo spełniasz jej część. Bóg obiecuje w Psalmie 32: 8, że „pouczy cię i nauczy cię drogi, którą masz iść”.Bóg obiecuje w Psalmie 32: 8, że „pouczy cię i nauczy cię drogi, którą masz iść”. Mój przyjacielu, nie popełnij błędu, myśląc nawet przez chwilę, że tylko dlatego, że nie wiesz dzisiaj, jaka jest wola Boża dla twojego życia, nie robisz żadnego postępu. Coś się teraz dzieje. Twoja wiara jest napięta, a twoja cierpliwość jest wystawiana na próbę. Wasze duchowe uszy są dostrajane, kiedy słuchacie głosu Ducha Bożego. Konfrontujesz wątpliwości i pytania. Możesz przechodzić przez wielką walkę, ale ta walka jest częścią procesu narodzin wszystkiego, co Bóg chce zrobić w twoim życiu. Bóg zawsze przygotowuje nas z wyprzedzeniem na to, co dla nas przygotował! Ten proces może być niewygodny, ale mimo to jest konieczny. Przygotuj się. Dobre rzeczy nadchodzą dla Ciebie!

Leave a Reply