Kuchnia na wymiar czy gotowa?

Wiele osób, które buduje lub urządza dom, czy też mieszkanie stoi przed tym dylematem. Oczywiście każdy ma swoje marzenia i preferencje, jednakże często ogranicza nas budżet. Gdyby cena kuchni na zamówienie była taka jak gotowego zestawu mebli kuchennych, na pewno nie byłoby wątpliwości na co się zdecydować. Co jednak, gdy tak nie jest? Czy warto dorzucić trochę grosza i zdecydować się na indywidualny projekt? A może gotowy zestaw mebli z Castoramy spełni nasze potrzeby?

Zalety kuchni na wymiar?

Kuchnia na zamówienie Warszawa, jeśli zostanie zaprojektowana i wykonana profesjonalnie, z pewnością będzie miała bardo wiele zalet. Po pierwsze będzie idealnie dopasowana do pomieszczenia, dając poczucie przestronności i komfort użytkowania. Po drugie optymalnie zagospodaruje trudne miejsca: narożniki, obok okien, koło grzejników. Dzięki zabudowie pod sam sufit, będziemy mogli komfortowo przechowywać zastawy, garnki i inne akcesoria kuchenne, a zaoszczędzone miejsce wykorzystać na przykład na duże stoły na zamówienie. Kolejna zaleta to z całą pewnością trwałość i solidność na długie lata, a w razie wypadku możliwość renowacji wymiany elementu. Kuchnia na wymiar na pewno będzie modna i ładna przez nawet kilka dekad.

Jakie są wady kuchni na wymiar?

Kuchnie na wymiar Warszawa lub w innych miastach, potrafią bardzo dużo kosztować. Średniej wielkości kuchnia to wydatek 50-100 tys. złotych. I wcale nie mówimy tutaj o materiałach z najwyższej półki. Gdy do tego chcemy wykonać drewnianą podłogę i ładną drewnianą klatkę schodową, wtedy cena wykończenia zaczyna przekraczać cenę domu. Istotną wadą jest również czas oczekiwania na specjalistę, później czas wykonania, a później czas montażu. Dużą wadą jest również ryzyko, że specjalista okaże się kiepskim fachowcem i naciągaczem. Weźmie pieniądze, nie zrealizuje tego co chcemy, nie wykona poprawek, nie podejmie reklamacji, a jego realizacja będzie pozostawiać wiele do życzenia. Takich przypadków jest wiele, dlatego dobrze wybierać sprawdzonych specjalistów, nawet jeśli wyjdzie to nas trochę drożej.

Czy gotowy zestaw mebli kuchennych z Castoramy wystarczy?

To zależy dla kogo. Wiele osób nie stać na meble na zamówienie Warszawa, a przecież jakoś trzeba żyć. Wtedy kupują gotowce i nie narzekają. Cena jest niska, więc nie ma co się spodziewać luksusu, ani że sklejka nie będzie odchodzić. Nie będziemy również chcieli wykonywać zdjęć rodzinnych w kuchni, ale szafki jak szafki, ważne, aby zmieściły kilka garnków. Ważna jest miłość i rodzina.

 

 

 

Leave a Reply