Narzędzia do samodzielnego tłoczenia metali

Czy wiesz, co nas zachwyca w biżuterii?

W ten sposób odciski są właściwie wykonywane ręcznie. Jest to jeden ze sposobów, w jaki doświadczeni kupujący mogą odróżnić produkty najwyższej klasy od produktów o średniej lub niższej wartości. Stylowe i bezbłędne wykonanie odcisków decyduje w dużej mierze o wartości produktu. Oczywiście nie chodzi o teksturę i jakość metalu, który jest tłoczony. Pdstawowym elementem do łączników są również zszywacze– zaopatrz się w nie! W tym artykule omówimy niektóre narzędzia, które majsterkowicze muszą znać, aby w pełni wykorzystać technikę stemplowania. Dzieje się tak niezależnie od technicznego charakteru ręcznie wykonanego wrażenia, jakie robisz. Jednak kilka firm świadczy niestandardowe usługi tłoczenia metali, jeśli wolisz współpracować z ekspertami. Zdecydowanie zalecamy to, jeśli nie masz ochoty na częste wykonywanie metalowych elementów stempli lub jeśli masz do czynienia z projektem, który jest czymś więcej niż jesteś w stanie obsłużyć. Ustaliwszy to, przeanalizujmy pokrótce, o co chodzi w tej technice.

Co to jest tłoczenie metalu?
Obejmuje to techniki formowania stosowane do wytwarzania metali o niestandardowych kształtach z surowego stanu płaskiego. Niektóre z metod wykorzystywanych do osiągnięcia tego celu obejmują dowolną lub kombinację technik, takich jak – gięcie, wykrawanie, wykrawanie, przebijanie i kilka innych.

Narzędzia używane do stemplowania metali

Ten dość skomplikowany proces musi być precyzyjny i wolny od błędów. W rezultacie potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia. Niektóre z narzędzi potrzebnych do wykonania odpowiedniego odcisku produktu typu „zrób to sam” to:

Młot
Nie możesz sobie pozwolić na byle jaki młotek. Wybrany młotek musi być w stanie wywiercić odciski bez negatywnego wpływu na wygląd i teksturę obrabianego przedmiotu. Należy również wziąć pod uwagę zanieczyszczenie hałasem. W tej notatce zdobycie mosiężnego młotka jest jedną z najlepszych opcji. Inne narzędzia do wbijania znajdziesz u nas!

Bloki do stemplowania
Bloki można określić mianem powierzchni roboczej. Są ważne, ponieważ tłoczenie na nierównej lub szorstkiej powierzchni może niekorzystnie wpłynąć na ogólny wygląd przedmiotu. Jest to szczególnie na przeciwległym końcu, ponieważ zapobiega niezdarnemu odbijaniu się metalu. Dlatego powinieneś pracować z odpowiednim blokiem. Biorąc pod uwagę, że dostępne są różne opcje, powinieneś wybrać taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz nawet użyć więcej niż jednego w tym samym czasie. Na przykład blok stołowy ze stali i gumy. Więcej informacji na temat bloków stołowych używanych do stemplowania można znaleźć w tym filmie .

Dziurkacz
To narzędzie służy do wiercenia otworów w obrabianym przedmiocie. Wywiercony otwór może służyć celom estetycznym lub służyć jako uchwyt do mocowania metalu do łańcuszka. Aby wywiercić otwór, zaobserwowaliśmy dwa rodzaje dziurkaczy. Sprawdź również gwoździe do gwoździarki. Pierwszy to coś, co wygląda i działa jak szczypce do dziurkowania papieru. Aby z niego skorzystać, musisz zidentyfikować część, która ma zostać przebita. Następnie umieść tę część między dziurkaczem i mocno dociśnij. Istotą mocnego trzymania jest upewnienie się, że metal nie ześlizgnie się i nie zostanie uderzony w nieoczekiwane miejsce. Drugi dziurkacz, który zaobserwowaliśmy, działa jak imadło. Posiada dwie końcówki, z których jedną można przykręcać i odkręcać. Aby skorzystać z tej opcji, najpierw upewnij się, że narzędzie jest odkręcone. Dzieje się tak, aby można było dopasować metal do odpowiedniej części dziurkacza.

Po zamontowaniu kolejnym krokiem jest przykręcenie narzędzia tuż nad wybranym miejscem. Następnie możesz odkręcić po wierceniu. Zdecydowanie zalecamy tę drugą opcję, jeśli trudno jest wybrać między obydwoma opisanymi tutaj dziurkami. Wynika to z łatwości użytkowania i bezbłędnych dziur, które tworzy. W porównaniu z pierwszą opcją szanse na niepożądane ślady pierścieni i ostre krawędzie wokół wywierconego otworu są niewielkie lub żadne. Tak więc dziurkacz w stylu imadła jest naszym zdaniem idealnym rozwiązaniem. Musisz wywiercić otwory za pomocą odpowiedniego narzędzia, aby uniknąć uszkodzenia przedmiotu. Dotyczy to szczególnie delikatnych metali, takich jak aluminium.

Wniosek
Czy jesteś zainteresowany własnym wytwarzaniem metalowych stempli? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, powinieneś być zaniepokojony użyciem odpowiedniego narzędzia do właściwych zadań. W tym artykule poruszyliśmy kilka ważnych narzędzi i mamy nadzieję, że użyjesz ich, gdy będziesz realizować swój projekt. W ten sposób masz większe szanse na płynną pracę.

Leave a Reply