Oznaki konieczności wymiany opon w Warszawie

Poniższe wskazówki pokażą Ci, jak sprawdzić, czy opony są zużyte i należy je wkrótce wymienić. Chociaż zawsze najlepiej jest zasięgnąć profesjonalnej pomocy z oponami, te znaki będą wskazywać, że powinieneś rozpocząć badania nad nowymi oponami do swojego samochodu. Gdy mieszkasz w Warszawie i szukasz punktu wymiana opon Bemowo najlepszym rozwiązaniem jest trafić do nas.

 • Zużycia bieżnika. Głębokość bieżnika opony mierzona jest w 32 calach. Nowe opony mają od 9/32” do 11/32” materiału bieżnika. Opona jest uważana za niebezpieczną, gdy bieżnik jest zużyty do 2/32”.
  Głębokość bieżnika w celu wymiany opon można określić za pomocą metody testowej pensa lub miernika głębokości bieżnika.
  Wielu pyta nas: „ Czy test za grosz dla opon jest dokładny? 
  W większości test groszowy jest bardzo wiarygodny. Zachęcamy do korzystania z niego jako z punktu wyjścia.
 • Bąbelki i wybrzuszenia . Wybrzuszenie na oponie zwykle wskazuje, że sztywna rama wewnętrzna opony została uszkodzona, co pozwala na dotarcie powietrza do elastycznych zewnętrznych warstw opony. Wszelkie opony z wybrzuszeniami na ścianach bocznych lub bąbelkami należy natychmiast wymienić, nawet jeśli stan bieżnika jest akceptowalny. Wymiana opon w tym wypadku jest konieczna.
 • Wibracje . Jeśli opony są zużyte nierównomiernie, możesz odczuwać wibracje kierownicy podczas jazdy. Drgania mogą być również spowodowane złym osiowaniem, dlatego ważne jest, aby specjalista od opon określił przyczynę wibracji.
 • Nacięcia lub pęknięcia ściany bocznej . Wiek opony jest częstą przyczyną pękania ścian bocznych opony. Wszystkie opony są poddawane różnym surowym warunkom, w wyniku czego guma w oponach z czasem ulega naturalnej degradacji. Wyobraź sobie starą gumkę, która jest krucha i łatwo pęka. Ten sam efekt występuje w przypadku opon, nawet jeśli opony nie są używane i są przechowywane w miejscu, w którym może wystąpić pękanie. Zazwyczaj pękanie jest powodowane przez światło słoneczne, nadmierne ciepło, środki powierzchniowo czynne drogowe i działanie ozonu. Z drugiej strony skaleczenia są zazwyczaj spowodowane siłą – jak uderzenie w kamień lub coś ostrego.
 • Osadzone gwoździe lub kamienie . Oczywiście, jeśli coś utknie w oponie, problem należy natychmiast rozwiązać. Nawet jeśli otwór nie powoduje nadmiernego wycieku, zignorowanie otworu z czegoś takiego jak gwóźdź może później prowadzić do problemów dla kierowcy. Wilgoć może przedostać się do opony, powodując rdzewienie stalowych części. Wbite przedmioty mogą osłabić obszar opony i potencjalnie prowadzić do niebezpiecznych zerwania, jeśli nie zostaną usunięte w odpowiednim czasie.
 • Widoczne uszkodzenia . Nieprawidłowe wzorce zużycia mogą wskazywać na niewspółosiowość kół, niewłaściwe ciśnienie w oponach, potrzebę obracania opon lub być może wszystkie powyższe.
 • Uszkodzone nakrętki zaworów . Jeśli nakrętka nie może być wystarczająco dokręcona, będzie się stale poluzowywać. Jeśli jest zbyt ciasny, nić na trzpieniu może zostać zerwana. Uszkodzony korek zaworu może przepuszczać powietrze, a także powodować przedostawanie się brudu, wilgoci i zanieczyszczeń do opony.

Jak wybrać nowe opony do wymiany

Gdy już zorientujesz się, że wymiana opon Ursynów jest Ci potrzebna, przekonasz się, że wybór opon na wymianę jest trochę procesem. Musisz zacząć od oceny swoich nawyków jazdy, rodzajów terenu i pór roku, w których będziesz jeździć, aby określić, czego potrzebujesz w oponie. Powinieneś również ocenić, jak dobrze czujesz, że Twoje obecne opony osiągnęły żywotność, prowadzenie, jazdę, hałas i każdą inną kategorię, którą zauważyłeś.

Następnie będziesz mógł dopasować swój styl jazdy do idealnego typu opon. Aby ułatwić rozpoczęcie badań, przedstawiamy garść najpopularniejszych kategorii opon, zastosowań sezonowych i funkcji, które sprawiają, że doskonale pasują do konkretnych potrzeb kierowców.

Kategorie:
 • Opony drogowe /turystyczne: Opony drogowe i turystyczne są przeznaczone do samochodów ciężarowych i osobowych poruszających się głównie po utwardzonych drogach. Opony te zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały doskonałe przebiegi, płynną jazdę i długą żywotność.
 • Opony sportowe: te opony zostały stworzone, aby zapewnić ciężarówkom równowagę stylu i osiągów. Zaprojektowane z myślą o doskonałym prowadzeniu i cichej jeździe, opony sportowe są ogólnie szersze i mają niski profil do jazdy po chodnikach.
 • Opony terenowe: to najbardziej wszechstronne rodzaje opon na rynku. Zapewniają doskonałą przyczepność na każdym rodzaju drogi, od głównych ulic miasta i autostrad po boczne drogi. Opony te mogą być używane tylko przez ciężarówki i SUV-y.
 • Opony terenowe błotne: są to opony specjalnie zbudowane z myślą o maksymalnej przyczepności w warunkach terenowych. Można jeździć codziennie, ale często mają trudniejszą, głośniejszą jazdę i zwykle zmniejszają przebieg benzyny.
 • Opony Run Flat: Zostały zbudowane, aby umożliwić przejechanie krótkiego dystansu po utracie ciśnienia w oponach. Zazwyczaj można je znaleźć w luksusowych samochodach, CUV i SUV-ach.
 • Opony śniegowe/zimowe: Opony zaprojektowane specjalnie do użytku zimowego. Pozostają elastyczne w niskich temperaturach i mają specjalnie zaprojektowane wzory bieżnika i mieszanki zapewniające maksymalną przyczepność i bezpieczeństwo na zimowych drogach

Leave a Reply