PROSTE SPOSOBY NA WYDAJNE SZAMBO.

Funkcja szamba jest dość prosta, wychwytuj szlam / ciała stałe ze ścieków, które do niego wpływają, i przepuszczaj przez nie wszelkie ścieki.  

Bakterie odgrywają ważną rolę w rozkładaniu ciał stałych wychwytywanych w zbiorniku. Im skuteczniej bakterie rozkładają ciała stałe, tym wydajniej będzie działać zbiornik. Równie ważne jest upewnienie się, że infrastruktura (rury wlotowe, zbiornik i przewody dystrybucyjne) w zbiorniku jest dobrze utrzymana, aby umożliwić swobodny przepływ wody. Poniżej znajduje się kilka prostych rzeczy, które możesz kontrolować, aby uzyskać maksymalną wydajność szamba.

  • To, co spływa do kanalizacji, zlewów i toalet, trafia do szamba, jeśli użyjesz szamba jako kosza na śmieci lub popielniczki, zablokuje się. Pod żadnym pozorem nie należy wrzucać pieluch, produktów higienicznych, fusów po kawie, jednorazowych chusteczek do twarzy, patyczków kosmetycznych ani żwirku dla kotów do toalety lub zlewu.
  • Zrezygnuj z silnych środków czyszczących.  Kwaśne środki czyszczące i wybielacze mogą szybko zabić pożyteczne bakterie w szambie, zwiększając lub zmniejszając zasadowość wody.
  • Dbaj o swój zbiornik, planując regularne czyszczenie w celu usunięcia szlamu ze zbiornika, zanim dostanie się on do przewodów dystrybucyjnych. Osad może blokować linie dystrybucyjne, co skutkuje kosztownymi naprawami i nieefektywnym drenażem. Jeśli masz system oczyszczania ścieków , zaleca się regularne serwisowanie pomp i systemów napowietrzania.  
  • Nie jedź, nie umieszczaj ciężkich przedmiotów ani nie trzymaj żywego inwentarza nad liniami dystrybucyjnymi. Linie dystrybucyjne są delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniu.
  • Staraj się unikać sadzenia drzew, krzewów, ogrodów nad lub w pobliżu rur wlotowych do szamba, nad szambo lub nad liniami dystrybucyjnymi. Korzenie drzew blokują rury i szamba.
  • Używaj przyjaznych dla środowiska detergentów i papieru toaletowego. Szybciej się rozkładają i są przyjazne dla bakterii, które rozkładają ciała stałe w szambie.
  • Unikaj wylewania smaru, olejów kuchennych i tłuszczów do kanalizacji, szybko gromadzą się one w rurach i zbiorniku i powodują ich zatykanie.
  • Nigdy nie wylewaj farb, środków owadobójczych, niebezpiecznych, niebezpiecznych lub łatwopalnych chemikaliów do kanalizacji. Bakterie w twoim zbiorniku nie mogą ich rozbić i najprawdopodobniej zabiją bakterie w twoim zbiorniku.
  • Praktykuj oszczędne gospodarowanie wodą w swoim domu. Szambo może zostać przeciążone w dni z długimi prysznicami i dużą ilością prania.   

Leave a Reply