Przewodnik kupowania pilarki

Pilarki łańcuchowe to potężne narzędzia. Używana z odpowiednią wiedzą na temat bezpieczeństwa, pilarka łańcuchowa może być nieodzownym narzędziem oszczędzającym pracę, taką, która może przeciąć szczotkę zbyt grubą dla nożyc elektrycznych, ściąć drzewo zagrażające dachowi, odciąć niebezpieczne połamane gałęzie drzew lub ściąć pniaki w drewno opałowe.

Pilarki elektryczne Stihl

Pilarki elektryczne Stihl są dostępne w różnych rozmiarach, od małych modeli elektrycznych (niektóre z przewodami, niektóre z akumulatorami) po potężne modele zasilane gazem, przeznaczone do cięższych prac. Ale nie zakładaj, że wszystkie pilarki spalinowe są doskonałe, ani że elektryka nie nadąża. „Jedną z ogromnych zmian, jakie zaobserwowaliśmy, jest sama liczba elektrycznych pilarek akumulatorowych na rynku – oraz poprawa ich wydajności” — mówi Misha Kollontai, inżynier ds. testowania pilarek łańcuchowych. „Najlepsze elektryczne pilarki akumulatorowe Sthil tną teraz równie dobrze — a czasem lepiej — niż wiele lżejszych pił gazowych, które widzieliśmy”.

Pilarki Stihl o różnych rozmiarach

Ceny często korelują z rozmiarem — większe pilarki z długą listwą tnącą (płaskie metalowe ramię napędzające łańcuch tnący) są zwykle droższe niż mniejsze modele przeznaczone do skromnych kończyn. Ale większy nie zawsze jest lepszy — większa piła poradzi sobie z większymi zadaniami, ale jest też trudniejsza do kontrolowania.

Poniżej zagłębimy się w zalety i wady każdego typu. Ale najpierw ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób testujemy łańcuchowe pilarki, aby zrozumieć, co wyróżnia te narzędzia.

Jak testujemy pilarki Stihl

Aby ocenić pilarki łańcuchowe, bierzemy pod uwagę, jak dobrze tną, jak łatwe są w obsłudze i jak bezpieczne są w obsłudze.

Korzystając z belek dębowych o grubości 10 cali, mierzymy czas, w jakim każda piła przebija się przez drewno. Używamy dębu, ponieważ jest to jeden z najtwardszych gatunków drewna, z jakim większość użytkowników spotyka się na swojej posesji, i jest to szczególnie wymagający test, który ujawnia różnice między modelami. Te, które tną najszybciej, uzyskują wyższą ocenę za szybkość cięcia.

Oceniamy, jak każda pilarka Stihl jest obsługiwana, biorąc pod uwagę jej wagę i łatwość wykonywania cięć poziomych i pionowych oraz sprawdzamy, czy nie występują wibracje.

Aby ułatwić użytkowanie, bierzemy pod uwagę szereg czynników, w tym prostotę uruchamiania, regulacji i konserwacji piły. Dobieramy również elementy zabezpieczające, sprawdzamy, czy podczas cięcia nie dochodzi do odbicia i oceniamy, czy części układu wydechowego modelu, takie jak tłumik, nie nagrzewają się, co może stwarzać ryzyko poparzenia.

Dodaliśmy również oceny przewidywanej niezawodności i zadowolenia właściciela, które odzwierciedlają opinie tysięcy członków CR o ich doświadczeniach z kupionymi przez nich nowymi pilarkami. W szczególności podali, czy ich pilarki spalinowe Stihl kiedykolwiek się zepsuły lub przestały działać prawidłowo w ciągu pierwszych pięciu lat ich posiadania, a także czy bardzo prawdopodobne jest, że polecą swoją pilarkę znajomym lub członkowi rodziny.

Zakupy pilarek łańcuchowych według typu

Tutaj zagłębimy się w każdy typ piły łańcuchowej. Dołączyliśmy również sekatory elektryczne, które są dobrym rozwiązaniem do małych cięć i są bezpieczniejsze w użyciu podczas cięcia powyżej poziomu ramion.

Leave a Reply