Rodzaje kontenerów morskich w 2023 roku, rozmiary i sposób ich wykorzystania.

Od czasu ich wynalezienia kontenery biurowe ułatwiły globalny handel w niewyobrażalny sposób, ale ich rola i zastosowanie na tym się nie kończy. W ostatnich latach rozszerzył się trend stosowania ich w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i innego typu projektach.

Jednym z głównych pytań, które pojawiają się, gdy ktoś chce kupić kontener, jest wybór odpowiedniego spośród wszystkich istniejących typów kontenerów transportowych, dlatego w tym artykule wyjaśniamy każdy z nich, dzielimy się również ich wymiarami i zastosowaniami.

Jakie są rodzaje kontenerów transportowych?

Krótko mówiąc, istnieje sześć typów kontenerów morskich, tutaj je wymieniamy i wyjaśniamy, z czego składa się każdy z nich.

1. Kontenery suchego ładunku lub sucha furgonetka

Kontenery tego typu preferowane są do wykorzystania jako magazyny, magazyny lub do przekształcenia ich w maszynownie. Mniejsze są szeroko stosowane w branży kawowej, idealnie nadając się do zakładania kawiarni w strategicznych miejscach o małej powierzchni i dużym napływie potencjalnych klientów. Tutaj zostawiamy wam film z trzema kawiarniami wykonanymi z pojemników.

2. Wysokie pojemniki sześcienne

Podobnie jak wyżej wymienione kontenery transportowe są hermetycznie zamykane i nie posiadają wentylacji. Jego główną cechą jest wysokość, ponieważ w porównaniu do kontenerów Standard kontenery te są o jedną stopę wyższe.

Ich wyjątkowa wysokość sprawia, że ​​są faworytami do przekształcenia ich w salony lub restauracje. Wielu naszych klientów wykorzystuje ten typ kontenera do rozpoczęcia przedsięwzięć typu food park, dzieląc go na 2, 3, a nawet 4 kuchnie w jednym kontenerze.

3. Kontenery chłodnicze/chłodzone lub termiczne

Kontenery chłodnicze to kontenery przeznaczone do transportu towarów, które muszą mieć określoną temperaturę, posiadają silnik umożliwiający kontrolowanie temperatury wewnątrz, dodatkowo ich dach i ściany wykonane są z warstw różnych produktów izolacyjnych. W podłodze znajdują się rowki w kształcie litery „T”, które umożliwiają przepływ powietrza i nie uniemożliwiają używania wózków widłowych wewnątrz.

Te pojemniki są ulubionym miejscem w miejscach o suchym klimacie, zarówno do przechowywania, jak i do budowy.

4. Otwórz górne pojemniki

Kontenery Open Top są bardzo podobne do Wanów, różnią się tym, że nie mają dachu, co umożliwia załadunek od góry, co ułatwia załadunek ciężkich lub nieporęcznych towarów, które mogą być trudne do przejścia przez drzwi. Aby zakryć towar, zwykle zakładają płócienną markizę.

5. Otwórz pojemniki boczne

Kontenery handlowe, ich cechą charakterystyczną są 4 dodatkowe drzwi po bokach, które umożliwiają łatwy dostęp do towaru w celu załadunku i rozładunku.

Są bardzo przydatne do załadunku długich towarów, których nie można załadować przez zwykłe drzwi lub do dotarcia do towarów na dole bez konieczności usuwania wszystkich z przodu.

6. Kontenery cysterny

Producent kontenerów wskazuje, są to kontenery cysterny, służą do transportu płynów luzem. Jest to cysterna umieszczona w konstrukcji z belek stalowych, dzięki czemu ma takie same wymiary jak standardowy kontener. W ten sposób cysterna może być obsługiwana i ładowana w transporcie tak, jakby była kolejnym kontenerem.

Leave a Reply