Stoliki Marmurowe Kawowe do Każdego Domu

Marmurowe kawowe stoliki nigdy nie były bardziej popularne w branży hotelarskiej – i dlaczego nie; marmur to piękny, przyjemny w dotyku materiał naturalny; jest odporny na ciepło, a przy ostrożnym wyborze może być również w rozsądnej cenie. Daje satysfakcjonujące uczucie chłodu i występuje w wielu rodzajach, z których każdy ma swój własny, charakterystyczny wygląd.

Marmurowe stoliki kawowe są dostępne w szerokiej gamie standardowych kształtów i rozmiarów, a często są również dostępne w rozmiarach i kształtach na zamówienie. Prawie wszystkie stoły marmurowe okrągłe mają głębokość 20 mm (standardowa grubość ciętych arkuszy marmuru) i istnieje wiele opcji profilu krawędzi.

Jak w przypadku każdego naturalnego materiału, każdy marmurowy blat będzie niepowtarzalny – czasami nawet z tego samego kamieniołomu występują spore różnice między marmurami.

Marmurowe blaty są porowate, dlatego należy je odpowiednio uszczelnić (lub polakierować). W trakcie użytkowania należy je starannie chronić przed plamami, trawieniem i znakowaniem.

Blaty z białego marmuru: Carrara, Calacatta i Arabescato

Większość marmurowych stołów w branży hotelarskiej jest głównie biała; z nich większość to marmur z Carrary. Ale są coraz bardziej znane alternatywy – Calacatta i Arabescato. Wszystkie trzy pochodzą z tego samego regionu Włoch.

Jako ogólna zasada (i według ceny):

  1. Carrara marmur ma zazwyczaj łagodniejsze, wyciszony oznaczenia, często na tle bardziej szare.
  2. Marmur Arabsescato na ogół ma większy kontrast między bielszym tłem a ciemniejszymi szarymi oznaczeniami, ale w mniejszej skali niż Calacatta.
  3. Marmur Calacatta ma również wysoki kontrast, ale w większej skali niż Arabsescato. Czasami może mieć również bardziej kość słoniową. Z tej trójki jest to najdroższy, a także typ o największej zmienności wzoru między blatami.

Niektóre złote stoliki marmurowe będą zawierać „plamy piaskowe”, obszary z nieco bardziej miękkiego materiału o bardziej matowym wyglądzie. Dodaje to topowi charakteru, podkreślając ich wyjątkowe cechy; te piaskowe plamy wymagają regularnego ponownego uszczelniania. Poniższe zdjęcie pokazuje zarówno piaskowe plamy (nieregularne łaty) jak i wytrawienie kwasem (pierścień i ewentualnie niektóre plamy). Jest to dość skrajny przykład tego, jak blat stołu w normalnym użytkowaniu może wyglądać po dość krótkim czasie – pamiętaj jednak, że zdjęcie zostało zrobione ze światłem odbijającym się od blatu, aby uwydatnić matowe plamy; bez tego odbicia obszary matowe są na ogół niewidoczne.

Leave a Reply