Znaczenie stosowania bezpiecznych chemikaliów do czyszczenia dywanów dla zwierząt i ludzi

Czyszczenie dywanu jest niezbędne do usuwania bakterii i innych szkodliwych substancji z dywanu. Jednak wiele domowych środków czyszczących dostępnych obecnie na rynku po prostu nie jest bezpiecznych dla ludzi lub zwierząt, dlatego ważne jest sprawdzenie składników przed nałożeniem jakiegokolwiek środka czyszczącego na dywan. Ponadto absolutnie w porządku jest zapytać profesjonalnego sprzątacza, jakie chemikalia zawierają ich produkty. Pranie tapicerki Wrocław to usługa, którą świadczymy bez używania szkodliwej chemii.

Ważne jest, aby upewnić się, że wszelkie środki chemiczne do czyszczenia dywanów używane w Twoim domu są nie tylko bezpieczne dla ludzi, ale także nieszkodliwe dla Twoich zwierząt. W końcu są w 100% wystawione na działanie wszelkich stosowanych związków.

Eksperci radzą, że najlepiej, jeśli wszystkie środki czyszczące są wolne od:

Perchloroetylen

Środek chemiczny do czyszczenia na sucho, o którym wiadomo, że powoduje nudności, zawroty głowy i zmęczenie, a także uważa się, że powoduje uszkodzenie nerek i wątroby.

Naftalen

Chemiczny środek czyszczący pochodzący ze smoły węglowej, powszechnie stosowany jako pestycyd do zabijania ciem i innych małych owadów. Wiadomo, że narażenie na naftalen powoduje splątanie, nudności, wymioty i uszkodzenie wątroby.

Butoksyetanol

Substancja czyszcząca, która może dostać się do twojego ciała zarówno przez wdychanie, jak i przez bezpośredni kontakt ze skórą. Uważa się, że ta substancja chemiczna powoduje uszkodzenie wątroby i nerek.

Amoniak

Popularny środek czyszczący, który jest toksyczny, a opary mogą powodować problemy z oddychaniem i bóle głowy, jeśli są wdychane przez zbyt długi czas.

Niestety na rynku dostępnych jest wiele innych toksycznych chemikaliów czyszczących, więc warto przeprowadzić własne badania, aby sprawdzić składniki każdego środka czyszczącego, którego planujesz używać w domu.

Usuwanie plam i zapachów zwierząt domowych do tapicerki

Nie ma nic lepszego niż relaks i przytulanie na kanapie ze swoim zwierzakiem. Jednak ze zwierzętami zdarzają się wypadki. Plamy i zapachy zwierząt mogą być trudne do usunięcia, a pozostałości z moczu psa i kota mogą z czasem uszkodzić tkaninę obiciową. Ważne jest, aby usunąć plamy zwierząt tak szybko, jak to możliwe, za pomocą odpowiednich produktów i odpowiedniego podejścia. Mamy dwa rozwiązania do samodzielnego usuwania plam i zapachów po zwierzętach, w zależności od tego, jakie artykuły gospodarstwa domowego masz pod ręką. Czyszczenie narożnika Wrocław często musi być zamawiane przy zwierzętach domowych.

Przede wszystkim, przed rozpoczęciem jednego z poniższych kroków, osusz zaplamiony obszar ręcznikiem, który możesz wyrzucić po użyciu. Jeśli zdarzy ci się mieć odkurzacz sklepowy, jest to świetny moment, aby użyć go na plamie, aby usunąć pozostały mocz

Czyszczenie plam po zwierzętach octem i sodą oczyszczoną

Krok 1: Wlej sporą ilość octu bezpośrednio na plamę po zwierzęciu. Pamiętaj, aby dokładnie namoczyć plamę.

Krok 2: Następnie wlej na plamę znacznie mniejszą ilość sody oczyszczonej.

Krok #3: Pozostaw poplamiony obszar do wyschnięcia na 1-2 dni.

Krok 4: Po upływie 1-2 dni odkurz tapicerkę, aby pozbyć się nadmiaru sody oczyszczonej lub przetrzyj dotknięty obszar czystym ręcznikiem.

Czyszczenie plam po zwierzętach za pomocą płynnego detergentu do mycia naczyń

Krok 1: Wymieszaj 1 szklankę ciepłej wody z około ¼ łyżeczki dowolnego płynu do mycia naczyń (uwaga: detergent do prania i mydło do rąk nie będą działać).

Krok #2: Wlej mieszaninę do butelki z rozpylaczem i spryskaj dotknięty obszar.

Krok #3: Pozwól, aby mieszanina wsiąkła w plamę przez kilka minut. Aby usunąć nadmiar wilgoci, użyj czystej bawełnianej szmatki lub odkurzacza sklepowego.

Krok 4: Opłucz obszar ciepłą wodą i powtarzaj kroki od 1 do 4, aż plama nie będzie już widoczna.

Leave a Reply