Usługi cateringowe Poznań – dieta magnezowa

Chciałem dziś zwrócić uwagę na magnez. To naprawdę ważny minerał, który jest gotowy do przyjęcia w naszej diecie. Dietę stosujemy poprzez własnoręcznie przygotowane posiłki lub usługi kateringowe, które dostarczają nam jedzenie według naszych wytycznych. Jak możemy upewnić się, że jemy wystarczającą ilość magnezu i czy jest to lepsze? Przyjrzymy się magnezowi i śnie, ale także wielu innym rolom.

W naszym ciele mamy około 30 g magnezu – większość znajduje się w kościach, a następnie w mięśniach i tkankach miękkich, a tylko 1% znajduje się w naszych płynach jako elektrolit, gdzie pomaga kontrolować równowagę płynów.

Czy jemy wystarczającą ilość magnezu?

Dane z ankiet dotyczących diety i odżywiania pokazują, że większość kobiet w wieku 40 i 50 lat je wystarczająco dużo. Jest to jednak na poziomie populacji, dlatego ważne jest, aby rozważyć potrzeby i spożycie na poziomie indywidualnym.

Młodsi dorośli radzą sobie gorzej na froncie magnezu, a około 20% osób w wieku 20 lat ma gorzej.

Usługi cateringowe Poznań – po co nam magnez?

Jego role w ciele obejmują:

  1. Setki szlaków metabolicznych, w tym uwalnianie energii z naszego pożywienia.
  2. Skurcz mięśni i krzepnięcie krwi.
  3. Transmisja nerwowa.
  4. Tworzenie mocnych kości i zębów
  5. Funkcja odpornościowa
  6. Bicie mięśnia sercowego
  7. Wspomaganie funkcji psychologicznych

Chociaż nie ma oficjalnych prawnych oświadczeń zdrowotnych, które można by powiązać z magnezem i snem, jest on często reklamowany jako środek wspomagający zasypianie ze względu na jego rolę w rozluźnianiu mięśni. Warto przyjmować go w codziennej diecie, a nawet na imprezach okolicznościowych, na które zamawiamy usługi cateringowe Poznań. Przyjrzyjmy się więc temu bardziej szczegółowo.

Co mówią nam badania o magnezie, diecie i śnie?

Magnez odgrywa rolę w aktywacji przywspółczulnego układu nerwowego, który jest związany z „odpoczynkiem i trawieniem”. Obejmuje to wspomaganie regulacji melatoniny, która kieruje cyklami snu/budzenia w organizmie.

Niedawny przegląd systematyczny analizujący wszystkie dowody w tej dziedzinie zebrał wyniki z 9 badań i ponad 7000 osób.

usługi kateringowe Poznań

Organizacja przyjęć okolicznościowych Poznań

Badania obserwacyjne wykazują pozytywny związek między wyższym spożyciem magnezu, a poziomem magnezu we krwi i moczu związanym z lepszą jakością snu.

Tego rodzaju badania nie mogą jednak udowodnić związku przyczynowego, więc przyjrzyjmy się złotym standardom randomizowanych badań kontrolowanych, aby znaleźć te odpowiedzi…

Jedno badanie wykazało, że suplementacja 500 mg magnezu wydłużyła czas snu i wydajność w porównaniu z placebo. Inne badania były nieco niespójne i nie mogły wykazać istotności statystycznej.

W prawdziwym świecie istotność statystyczna może jednak niewiele znaczyć, ponieważ we wszystkich badaniach będą ludzie z całego spektrum, z których niektórzy odniosą korzyści, a inni nie.

Usługi cateringowe – Poznań

Myślę, że jest tu dość wąchania, aby rozważyć suplementację magnezem wraz z szerszym podejściem żywieniowym i holistycznym. Dla niektórych mogą okazać się pomocnym elementem układanki snu.

Mój etos to zawsze najpierw patrzeć na jedzenie. Powodów tego jest wiele, nie tylko dlatego, że jedzenie zawsze niesie ze sobą nieodżywcze związki zwane fitochemikaliami, które chronią nasz organizm na poziomie komórkowym, a w obecnej sytuacji nie możemy ich butelkować ani włożyć do pigułki efektywnie. Możemy je znaleźć w naturalnej diecie, którą mogą zapewnić usługi cateringowe Poznań.

Jak pozyskać magnez z diety?

Nasze zapotrzebowanie to około 300 mg dziennie. Każda serwowana potrawa daje nam około jednej piątej tego. Objawy niedoboru magnezu nie będą oczywiste i chociaż spożycie jest z pewnością niższe niż powinno być dla wielu osób, a zatem daleki od optymalnego, pełnowymiarowy niedobór byłby uważany za rzadki, zwłaszcza jeśli ktoś ma zróżnicowaną dietę.

Bogate źródła obejmują ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż i brokuły. Występuje również w obfitości w orzechy i nasiona oraz produkty pełnoziarniste. To tylko jeden z wielu powodów, dla których unikanie węglowodanów nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza wieczorem.

Leave a Reply