Wady jazdy na nartach

Artykuł ten powstał jako ostrzeżenie dla osób, które ulegają modzie, trendom i namowom otoczenia, aby robić coś, dp czego się nie nadają. Jeśli zamierzasz jeździć na nartach, a nie wiesz z czym się to wiąże, nigdy tego nie robiłeś lub robiłeś kiedyś i żałowałeś, przypomnij sobie dlaczego nie warto jechać na narty. Jeśli przemyślałeś ryzyko i decydujesz się na pierwszy krok, zacznij od dobrego trenera jazdy na nartach.

Ryzyko kontuzji na nartach

Wpisując w Google frazę „kontuzje na nartach” znajdziemy sporo artykułów i statystyk, które szybko ostudzą nasz zapał do tego sportu. Jeżdżąc na nartach pytania jest nie „czy”, a „kiedy” coś nam się stanie. Najczęstsze są urazy kolan oraz głowy. Spróbujmy sobie przypomnieć jak często w naszym otoczeniu ktoś wrócił z ferii z urazem i gipsem, a jak często ktoś wrócił z gipsem znad morza.

Ryzyko urazu na nartach jest szczególnie wysokie, jak dodamy do tego fakt niskiej ilości sportu w naszym życiu z zawodami ze znajomymi, chęcią popisania się, udowodnienia, ze jesteśmy młodzi i jeszcze potrafimy jeździć. Rzeczka narty jako ośrodek narciarski szkoli ludzi z podstaw jazdy, ale także w zakresie BHP i ostrożności na stoku. Nie ulegajmy brawurze, bo może się to źle skończyć. Takie zachowanie to często głupota i egoizm, ponieważ później męcząc się z urazem to nasza żona będzie musiała robić wszystko w domu za dwóch, a my nie zarobimy na dom, czy też wakacje.

Drożyzna na nartach

Na nartach wszystko jest drogie: noclegi, dojazd, jedzenie w restauracjach, grzańce, wyciągi i sprzęt narciarski. Również nauka jazdy na nartach, chyba, że interesują nas narty Walim, wtedy cena to 90zł za 50 minut. Galopująca inflacja i branża, która ma krótki czas trwania wywiera dodatkową presję cenową.

Zimno i jeszcze raz zimno

Liczmy się z przemarznięciem, a co za tym idzie dużym ryzykiem przeziębienia na wyjeździe w góry. To nie miejsce dla osób lubiących ciepło. Pojedziesz ze znajomymi to głupio będzie narzekać, bo oni będą chodzić bez czapki i szalika i mówić, że im ciepło, ty natomiast będziesz zamarzać.

Leave a Reply