Niektóre trendy w elektronice pojazdów

Elektronika samochodowa Zabrze

Przemysł motoryzacyjny ze względu na swoje wyrafinowanie, zwinność i precyzję uważany jest za „przemysł wiedzy”. Otacza ją prawdziwa aureola innowacji, będąc jedną z najbardziej dynamicznych branż, zwłaszcza w zakresie elektronika samochodowa Zabrze.

Często widzimy, jak główni producenci OEM wprowadzają nowe technologie, w których bezpieczeństwo i komfort za kierownicą są w centrum uwagi. W tym artykule omówimy kilka trendów i projektów, które przejmują najważniejsze mechaniczne innowacje w branży.

Automatyczne sprzęgła elektroniczne

Pierwsze elektroniczne sprzęgło zostało zaprojektowane i opracowane po raz pierwszy przez Fadiel Italiana i stało się sławne ze względu na podobieństwo do kaczej głowy – obecnie znane jest jako sprzęgło kaczki.
Sprzęgła te zostały po raz pierwszy zastosowane w pojazdach specjalnie przystosowanych dla niepełnosprawnych kierowców, ponieważ sprzęgło sterowane drążkiem zmiany biegów umożliwiało zastąpienie sprzęgła nożnego.

Obecnie to Bosch Automotive, niemiecki producent komponentów motoryzacyjnych, opracował automatyczne elektroniczne sprzęgło elektronika samochodowa Zabrze, które zmniejsza zużycie paliwa o 5%.
Jedną z głównych zalet w porównaniu z innymi sprzęgłami jest to, że zawiera automatykę, która przełącza się w położenie neutralne, gdy kierowca nie przyspiesza pojazdu.

elektronika samochodowa Gliwice

Adaptacyjne reflektory

Jednym z elementów bezpieczeństwa pojazdu, który stał się powszechny, są reflektory adaptacyjne.
Jazda nocą jest zawsze delikatną kwestią, a poprawa widoczności i bezpieczeństwa w niesprzyjających warunkach oświetleniowych jest prawdziwą obsesją wielu menedżerów ds. Badań i rozwoju producentów OEM. W tym miejscu możemy szczególnie wspomnieć o dynamicznej technologii LED Forda, marce, która zawsze znajduje się w czołówce systemów bezpieczeństwa. Elektronika samochodowa Zabrze, a w szczególności system ten jest w stanie dostosować wzór oświetlenia reflektorów w zależności od prędkości, otoczenia i niezliczonych warunków.
System obejmuje do ośmiu różnych rodzajów sytuacji, aby uwzględnić scenariusze zarówno w mieście, jak i w obliczu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Systemy wspomagania kierowcy

Oparte na technologii inteligentnych czujników systemy wspomagające kierowcę nieustannie analizują zachowanie kierowcy, aby wykryć krytyczne sytuacje. Czujniki te aktywują różne automaty, które dynamicznie i elektromechanicznie obsługują kierownicę i przednie pedały w celu złagodzenia skutków wypadku.

Audi oferuje systemy asystujące, które nie tylko rewolucjonizują wrażenia kierowców, ale także są wyraźnym znakiem przyszłości mobilności. Przykładem tego jest asystent jazdy w korku, dostępny w modelach Audi A4 i Audi Q7. Gdy kierowca znajduje się w korku, system wykorzystuje radar, czujniki ultradźwiękowe i kamerę do identyfikacji pojazdów znajdujących się przed i na sąsiednich pasach. Od tego momentu kierowanie pojazdem jest zautomatyzowane, o ile prędkość nie przekracza 65 km/h.

Leave a Reply